Санкції США завдали удару, але вони не стримають Путіна — The Washington Post

Поділитися
Санкції США завдали удару, але вони не стримають Путіна — The Washington Post © Сайт президента России
Адміністрації Байдена необхідно готуватися до подальших дій.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що припинить невиправдану політику «м’якого» ставлення до злочинної поведінки Росії, яку практикував його попередник Дональд Трамп. Новий лідер США пригрозив притягнути Кремль до відповідальності за втручання в американські вибори, за хакерські атаки проти американських урядових установ та інші злочинні діяння Москви. Байден діяв помірковано, запровадивши найпотужніші санкції проти Росії за останні сім років. Білий дім оголосив про висилання десяти російських дипломатів та санкції проти низки компаній і приватних осіб РФ. Але ці заходи не були націлені на «основу» режиму президента Росії Володимира Путіна, і нові санкції ризикують не стримати злочинну діяльність лідера Кремля, пише The Washington Post.

Адміністрація Байдена назвала нові санкції «масштабними», і порівняно з фактичною бездіяльністю Трампа щодо агресії Росії, дії нового американського лідера сигналізують про початок реальної кампанії боротьби Америки проти злочинної поведінки Кремля.

Але удар від санкцій може бути недостатньо потужним. Американським банкам заборонено купувати російські облігації, деноміновані у рублях, але інші міжнародні інвестори, ймовірно, все ще купуватимуть облігації РФ, знаючи, що їх можна буде пізніше перепродати в американські установи.

Нові санкції США націлені на шість російських «кіберфірм», кожна з яких має тісні зв’язки з військовими або спецслужбами РФ. Але російські енергетичні компанії, які приносять основну частину іноземних доходів країни, фактично залишились недоторканими - як і кілька десятків олігархів, що підтримують режим і сприяють зростанню «особистого багатства Путіна».

Адміністрація США недостатньо активно відреагувала на серйозні звинувачення щодо Росії про те, що Кремль надав щедрі винагороди за вбивство американських солдатів в Афганістані та спонсорував таємні напади на американських дипломатів і розвідників у Москві, Гавані та Китаї.

Офіційні особи пояснили, що вони не мають достатньо доказів про «російські операції» в Афганістані, тоді як директор ЦРУ Вільям Бернс заявив у середу в Конгресі, що він все ще намагається з’ясувати всі деталі щодо діяльності Москви.  

Представники Білого дому заявили, що пакет санкцій ретельно відкалібрований з надією на те, що адміністрація Байдена все ще зможе залучити Путіна до співпраці в деяких сферах. Політика США «передбачатиме поєднання потужного тиску та пошуку шляхів спільної роботи з РФ», що підкреслюється пропозицією Байдена провести особисту зустріч із Путіним.

Теоретично така «подвійна» політика має сенс. Але «помірність» США настає саме в той момент, коли Путін діє занадто агресивно. За останні тижні Росія стягнула десятки тисяч військових до кордонів з Україною, фактично погрожуючи війною, яка «знищить» Київ. Тим часом режим повільно вбиває провідного критика Путіна Олексія Навального у в'язниці.

Можливо, Путін сприятливо відреагує на відносну стриманість Байдена. Якщо він відведе російські війська від України і звільнить Навального, як того вимагають Сполучені Штати та демократичні союзники, ініціатива адміністрації Байдена дійсно виявиться успішною.

Але якщо російський лідер відмовиться зупинити свою агресивну політику, адміністрація США повинна готуватися до подальших дій, які принесуть по-справжньому критичні наслідки для режиму Путіна. Нові санкції США завдали удару Росії, але вони можуть не стримати агресію Путіна, резюмує видання.

Нагадаємо, 15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.

Згідно з рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь в первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії).

Велика Британія і НАТО заявили про підтримку дій США, а Польща ще й вислала трьох російських дипломатів.

Росія пообіцяла вжити «дзеркальних заходів» у відповідь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі