Персонал акваріума в Північній Кароліні (США) був збентежений після того, як самка ската завагітніла, попри те, що в її акваріумі не було самця. Про цей дивний випадок повідомив науково-полярний ресурс ScienceAlert.
Виконавча директорка Лабораторії акул Ейпріл Сміт припустила, що у цьому разі проявив себе партеногенез, процес, у якому самка може виробляти ембріон нестатевим шляхом без запліднення яйцеклітини спермою.
Це механізм виживання, який дозволяє зберегти вид, і зазвичай він трапляється в ситуаціях, коли немає самців, наприклад, у зоопарку чи акваріумі.
Втім, вчені угледіли і пікантнішу версію, коли помітили сліди укусів на самці ската. Вона ділила свій акваріум із двома бамбуковими акулами-самцями. Тим властиво кусатися при спарюванні.
Тепер вчені чекають на потомство, чий вигляд має явно підказати, з чим вони мають справу – непорочним партеногенезом чи збоченим статевим актом.
Акули та скати таксономічно близькі між собою, тому схрещування теоретично можливе.
Раніше дослідники з Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США) повідомили, що вперше помітили в дикій природі новонароджене дитинча великої білої акули. До того часу ніхто не знав, як і де народжуються білі акули.