Вчені виявили найбільшу у світі популяцію гігантських скатів

Поділитися
Вчені виявили найбільшу у світі популяцію гігантських скатів Вчені виявили найбільшу популяцію скатів мант © Marine Megafauna Foundation
Вони мешкають біля узбережжя Еквадору.

Вчені з Marine Megafauna Foundation (MMF), the Marine Megafauna Foundation Ecuador та Manta Trust виявили, що гігантські скати манти, які мешкають біля узбережжя Еквадору, живуть тут у кількостях, які перевищують будь-які інші популяції цих риб. Як повідомляє Forbes, за 14 років вчені виявили тут 2800 особин цього виду.

Манти – дуже розумні істоти, які перебувають під загрозою зникнення. Їхня назва походить від їхнього зовнішнього вигляду, оскільки «манта» в перекладі з іспанської означає «ковдра» або «плащ». Вони живуть в океанських водах тропічних, субтропічних та помірних кліматичних зон і харчуються планктоном та іншими дрібними тваринами.

Манти – це найбільші скати у світі, люди полюють на їхні зяброві пластини. Ще в 2015 році організація «Захисники дикої природи» заявила, що «один фунт (приблизно 450 грамів – ред.) зябрових пластин манта коштує понад 300 доларів, а дорослий гігантський скат може дати до 15 фунтів (майже сім кілограмів) висушених зябрових пластин».

Тепер вченим вдалося знайти найбільшу популяцію цих скатів у світі. Спочатку вони займалися описом розмірів та складу популяції і очікували, що зроблять таке вражаюче відкриття.

Оскільки ці скати зараз перебувають під загрозою зникнення у всьому світі, відкриття є дуже обнадійливим. Але воно також викликає побоювання. Більше 500 мантів були покриті шрамами, в основному залишеними сітками або ліскою, що вказує на небезпеку рибальства в цьому регіоні.

Як розповіла Андреа Маршалл, одна з учасників експедиції, щорічно вони занурювалися під воду, щоб розплутати скатів, що застрягли у лісці чи сітках. Деякі з них заплутуються настільки сильно, що ліска буквально впивається в шкіру. Маршалл зізнається, що іноді розуміла, що в неї саму врізався гачок і вона боялася, що не зможе випливти на поверхню.

Вчені зазначають, що манти перебувають під захистом в Еквадорі з 2010 року, але потрібні жорсткіші заходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі