Популяції тварин скоротилися більш ніж на дві третини за останні 50 років. У звіті "Жива планета" Світового фонду дикої природи йдеться про те, що "людство програє війну за збереження природи", повідомляє Euronews.
Вчені вивчили дані Лондонського зоологічного товариства про 32 тисячі популяцій диких тварин. Вони містять інформацію про понад 5000 видів. Аналіз показав, що з 1970 року чисельність популяцій диких тварин у середньому скоротилася на 69%.
Найвагомішими причинами цього скорочення стали вирубування лісів, забруднення та зміна клімату. Як заявив Едрю Террі з Лондонського зоологічного товариства, швидкий спад показує, що "природа руйнується, а світ природи порожніє".
Найсерйозніших збитків було завдано популяціям диких тварин у Латинській Америці та Карибському басейні. За останні 50 років кількість тварин тут скоротилася на 90%. На другому місці за скороченням розташовується Африка, з падінням в 66%, за нею йдуть Азія і басейн Тихого океану.
Населення тварин у Північній Америці скоротилися в середньому на 20%, а в Європі та Центральній Азії – на 18%.
Деякі види зазнали різкого зниження чисельності за короткі проміжки часу. Наприклад, у бразильській Амазонії одна популяція рожевих річкових дельфінів скоротилася на 65% у період із 1994 по 2016 рік.
Вчені зазначають, що ці зміни не є незворотними, але необхідні термінові дії. Так, необхідно більше вкладати у засоби збереження видів. Необхідно також перейти до більш стійкого виробництва та споживання. Наприклад, відмовитися від вирубування лісів для створення пасовищ.
Раніше вчені зі Швеції та Іспанії простежили за еволюцією жаб, які мешкають у Чорнобильській зоні відчуження. За словами дослідників, тварини змінили свій колір: вони перетворилися із зелених на чорних.