Вчені простежили за еволюцією жаб у Чорнобильській зоні

Поділитися
Вчені простежили за еволюцією жаб у Чорнобильській зоні Жаби в Чорнобилі потемніли через вплив радіації © Germán Orizaola/Pablo Burraco
Жаби змінили колір з зеленого на чорний.

Вчені з Швеції та Іспанії простежили за еволюцією жаб, які мешкають у Чорнобильській зоні відчуження. За словами дослідників, тварини змінили свій колір: вони перетворилися з зелених на чорних, повідомляє New Atlas.

Аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році викинула у навколишнє середовище велику кількість радіоактивного матеріалу, зараз станцію оточує Зона відчуження, яка перетворилася на заповідник, де мешкає безліч видів. Завдяки цьому вчені можуть простежити еволюцію різних видів.

У 2016 році команда дослідників виявила у Чорнобильській зоні відчуження кілька східних деревних жаб чорного, а не звичного для них яскраво-зеленого кольору. Вчені вирішили перевірити, чи це стало наслідком природного відбору, чи було викликано впливом радіації.

У наступні роки вчені зібрали понад 200 жаб з водойм з різним ступенем радіоактивного забруднення, у тому числі, у чотирьох за межами Чорнобильської зони відчуження. Дослідники з'ясували, що чим довше жаби жили в регіоні з високим рівнем радіації, тим темнішими вони ставали.

Ті жаби, які жили в Зоні відчуження, були в середньому на 43,6% темнішими, ніж за її межами. Деякі були абсолютно чорними.

Чому це сталося? За словами вчених, меланін, який забарвлює шкіру у темний колір, зменшує пошкодження клітин, спричинене радіацією. Зазвичай це ультрафіолетове випромінювання Сонця, але він може захистити і від іонізуючого випромінювання, такого, що спостерігається в Чорнобилі. Тобто, люди з темнішою шкірою з меншою ймовірністю отримають пошкодження клітин внаслідок дії радіації.

Вчені вважають, що темніші жаби, які опинилися в зоні аварії, отримали перевагу перед світлішими. А це означає, що вони мали більше шансів на те, щоб вижити і розмножуватися.

Нагадаємо, в перший же день військової агресії РФ низка енергооб'єктів України зазнала атак.

Згодом війська РФ з території Білорусі увійшли до зони Чорнобильської АЕС. Російські окупанти утримували Чорнобиль упродовж п'яти тижнів, перш ніж вивести свої війська 31 березня. За час окупації ЧАЕС у зоні відчуження було зафіксовано факти займання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі