Саміт G20 в Індії: Про що йдеться у спільній декларації

Документ
Поділитися
Саміт G20 в Індії: Про що йдеться у спільній декларації © скриншот видео Youtube
Саміт почався 9 вересня і триватиме два дні.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, чия країна головує у «Великій двадцятці» цього року і приймає саміт, заявив, що лідери країн групи узгодили спільну декларацію зустрічі. У декларації йдеться про війну в Україні, зернову, харчову та енергетичну безпеку, а також про зміни клімату, економіку й фінансові ринки, передає Reuters.

Війна в Україні

У декларації сказано, що всі держави у повному обсязі мають діяти відповідно до цілей та принципів статуту ООН. Крім того, учасники саміту погодились, що в контексті російсько-української війни всі країни в повному обсязі мають утримуватись від погроз силою або її застосуванням для отримання територій всупереч цілісності та суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави.

У декларації закріпили також, що на війні в Україні неприпустимо використовувати чи створювати загрозу застосування ядерної зброї. При цьому там сказано, що стосовно війни, яку в документі називають «українською кризою», були «різні погляди та оцінки ситуації».

Крім того, у документі йдеться, що критично важливими є мирне вирішення конфліктів, зусилля з вирішення криз та дипломатія. У декларації зазначили, що «сьогоднішній час не повинен бути часом війни».

Зернова, харчова та енергетична безпека

Декларанти закликали Росію та Україну забезпечити негайні й безперешкодні поставки зерна, продуктів харчування та добрив/вхідних матеріалів як з РФ, так і Української держави. У документі підкреслили важливість підтримки продовольчої та енергетичної безпеки, заклик до припинення військових руйнувань або інших атак на відповідну інфраструктуру.

Економіка та Фінансові ринки

У документі йдеться, що декларанти «будуть захищати вразливі верстви населення шляхом сприяння справедливому зростанню та посилення макроекономічної та фінансової стабільності».

У декларації члени G20 підтвердили зобов’язання щодо обмінного курсу на квітень 2021 року, взяті міністрами фінансів країн та керівниками центральних банків. Також у документі йдеться, що країни «Великої двадцятки» підтримують рекомендації Ради з фінансової стабільності високого рівня щодо регулювання, нагляду за криптоактивами.

Крім того, вказано, що міністри фінансів країн-декларантів, керівники центральних банків обговорять просування дорожньої карти криптовалюти на зустрічі в жовтні. У документі також йдеться про відновлення зобов’язання щодо забезпечення рівних умов гри та чесної конкуренції, перешкоджаючи протекціонізму та методам спотворення ринку.

Зміна клімату

Декларанти погодились, із необхідністю прискорити зусилля щодо поступового припинення використання вугільної енергетики, не потребує зменшення споживання, відповідно до національних обставин. Також країни G20 підкреслили, що працюватимуть над сприянням недорогому фінансуванню для країн, що розвиваються, для підтримки їх переходу до низьких викидів вуглецю.

Декларанти продовжуватимуть та заохочуватимуть зусилля щодо потроєння потужностей відновлюваних джерел енергії в усьому світі через існуючі цілі та політику відповідно до національних умов до 2030 року.

Члени «Великої двадцятки» повторили своє зобов'язання вжити заходів для розширення сталого фінансування. Вони визнали необхідність збільшення глобальних інвестицій для досягнення кліматичних цілей Паризької угоди.

У декларації згадуються 5,8-5,9 трлн доларів, які необхідні до 2030 року для країн, що розвиваються, зокрема для їх потреб для досягнення своїх цілей щодо викидів

Документ опублікувало видання Hindustan Times.

Лідери країн G20 розпочали щорічний саміт у суботу, 9 вересня, у столиці Індії Нью-Делі, на тлі глибоких розбіжностей щодо війни РФ проти України, але маючи широку згоду з таких питань, як криптовалюти та реформи багатосторонніх банків розвитку.

За даними ЗМІ, дипломати країн «Великої двадцятки» розробили компромісне формулювання щодо вторгнення Росії в Україну, подолавши розбіжності між Москвою та іншими членами групи, які загрожували перекреслити сподівання на прийняття комюніке за підсумками саміту. 

Представники країн G20 кілька днів намагалися узгодити формулювання через розбіжності щодо війни, сподіваючись залучити Росію до розробки так званої «декларації лідерів».

Росію на зустрічі представляє міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, який заявив, що заблокує остаточну декларацію, якщо вона не відображатиме позицію Москви щодо України та інших криз.

Розбіжності щодо війни РФ проти України не дозволяли узгодити жодного комюніке на міністерських зустрічах під час головування Індії у групі  цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі