Дипломати країн "Великої двадцятки" розробили компромісне формулювання щодо вторгнення Росії в Україну, подолавши розбіжності між Москвою та іншими членами групи, які загрожували перекреслити сподівання на прийняття комюніке за підсумками саміту G20. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами людей, знайомих з перебігом дискусії, формулювання загалом схожі на ті, що були узгоджені на минулорічному саміті на Балі, Індонезія. Зустріч G20 на індонезійському Балі минула під знаком України, попри всі зусилля організаторів спрямувати обговорення на інші важливі для регіону та світу питання. Докладніше про підсумки минулорічного саміту G20 у статті Сергія Корсунського «Жалюгідний Лавров, ізгой із ракетами та Зеленський: підсумки саміту G20 і не тільки».
За словами джерел, формулювання ще має бути схвалене лідерами G20, але тепер, коли дипломати країн дійшли згоди, це видається цілком імовірним.
Тим часом зустріч лідерів триває. Вони мають затвердити роботу своїх офіційних представників.
Раніше повідомлялося, що лідери країн G20 розпочали щорічний саміт у суботу, 9 вересня, у столиці Індії Нью-Делі, на тлі глибоких розбіжностей щодо війни РФ проти України, але маючи широку згоду з таких питань, як криптовалюти та реформи багатосторонніх банків розвитку.
Представники країн G20 кілька днів намагалися узгодити формулювання через розбіжності щодо війни, сподіваючись залучити Росію до розробки так званої "декларації лідерів".
Росію на зустрічі представляє міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, який заявив, що заблокує остаточну декларацію, якщо вона не відображатиме позицію Москви щодо України та інших криз.
Розбіжності щодо війни РФ проти України не дозволили узгодити жодного комюніке на міністерських зустрічах під час головування Індії у групі цього року. Китай, найпотужніший союзник Росії, заявив у п'ятницю, 8 вересня, що готовий працювати з усіма сторонами і шукати позитивного результату саміту.
Індія не засудила Москву за війну і закликає до вирішення ситуації шляхом діалогу і дипломатії. Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді планує використати головування Індії в групі і саміт для демонстрації швидкого розвитку економіки країни та посилення її глобального статусу.