США підпишуть угоду про залізничні та морські перевезення з Близьким Сходом та Індією під час саміту G20 — Bloomberg

Поділитися
США підпишуть угоду про залізничні та морські перевезення з Близьким Сходом та Індією під час саміту G20 — Bloomberg © Колаж ZN.UA
Проект з'являється в той час, коли Китай посилює вплив у регіоні.

США заявили, що планують підписати спільний інфраструктурний проект з Індією, країнами Близького Сходу та ЄС, спрямований на те, щоб з'єднати їх мережею залізниць і морських шляхів. Це відбувається в той час, коли Китай посилює вплив у багатому на енергоносії регіоні, повідомляє Bloomberg.

США працюють над проектом з Індією, Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами. Він призначений для сполучення з країнами Близького Сходу залізницею та Індією через судноплавні шляхи від портів у регіоні, що простягаються до Європи.

Цей план - більше, ніж просто інфраструктурний проект, заявив заступник радника президента США з національної безпеки Джонатан Файнер, не назвавши при цьому термінів його завершення.

"У нас є підхід до Близького Сходу, який ми впроваджуємо з першого дня роботи цієї адміністрації, який зосереджений на зниженні температури, на деескалації конфліктів, які в деяких випадках тривають вже багато років", - сказав він.

Файнер відкинув ідею про те, що проект спрямований на протидію китайському впливу на ринках, що розвиваються. Але союзники США - Саудівська Аравія і ОАЕ, зближуються з Пекіном, намагаючись зміцнити зв'язки зі швидкозростаючими економіками на сході.

“Коридор заповнює руйнівну глобальну прогалину і сприяє більшому процвітанню і кращому сполученню ключових регіонів по всьому світу", - додав Файнер. 

Проект дозволить країнам-учасницям відігравати ключову роль у "глобальному сполучному полотні торгівлі, цифрових комунікацій та енергетики".

Минулого місяця два експортери ОПЕК заявили, що приєднуються до групи країн з ринками, що розвиваються, БРІКС, після того, як Китай очолив кампанію з відкриття членства в блоці, яку зрештою підтримала Індія.

Останніми роками США намагаються протидіяти ініціативі лідера Китаю Сі Цзіньпіна "Один пояс, один шлях", у межах якої було профінансовано інфраструктуру на сотні мільярдів доларів на ринках, що розвиваються. Китай також посилив зв'язки з Близьким Сходом, допомігши на початку цього року досягти розрядки між Саудівською Аравією та Іраном.

Саміт БРІКС не створив глобального противника Заходу. Проте від імені Глобального Півдня публічно висунув вимогу переглянути наявний міжнародний порядок. Момент обрано досить вдало: на тлі російської агресії в Україні та конфронтації з Китаєм. Про це пише Віктор Константинов у статті «Бунт на кораблі»: чи стали країни БРІКС союзниками Росії проти України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі