Rzeczpospolita: Доля Путіна буде визначена в Криму

Поділитися
Rzeczpospolita: Доля Путіна буде визначена в Криму © Слово і діло
Впродовж історії події на півострові неодноразово визначали майбутнє Росії і, схоже, це станеться знову.

В лютому 1855 року в Санкт-Петербурзі ходили плітки, що цар Ніколай I Романов скоїв самогубство. Офіційно причиною смерті назвали запалення легень. Цар захворів тому, що одягнений в легкий мундир він брав участь в військовому параді, будучи хворим на грип. Так він хотів підняти бойовий дух армії.

Настрої в столиці Російської імперії тоді не були войовничі. Севастополь був вже в облозі, Росія програвала у Кримській війні, в якій російська армія протистояла Османській імперії, а також її союзникам - Великій Британії, Франції і Королівству Сардинія. Невдовзі після несподіваної смерті царя під час оборони Севастополя загинув адмірал Владімір Істомін, а трохи згодом - адмірал Павєл Нахімов.

В ті часи говорили, що Росія зазнала поразку через корупцію в армії і погане озброєння, яке сильно поступалося арсеналам країн Заходу, - пише Rzeczpospolita. Це була перша війна, в якій російська армія програла західним технологіям. І відновлення після того тривало дуже довго. Росія повністю втратила флот в Чорному морі і більше 40 років боролася за стабілізацію курсу царського рубля у співвідношенні до золота.

В 2014 році Владімір Путін пишався, що зміг окупувати Крим «без жодного пострілу». Тоді російські державні ЗМІ, які вели мовлення в інших країнах, транслювали фото і відео «зелених чоловічків», прославлячи таким чином ГРУ і створюючи міф про «непереможність армії Кремля». Але хто був суперником російської армії в ті часи? Охоплена революцією країна, пограбована і доведена до занепаду маріонеткою Росії.

Путін не давав українцям шансу на виживання. Він ніколи не ставився до українського народу з такою ж повагою, як, наприклад, він ставиться до німців, британців чи французів. Він вичекав і завдав удар в повну силу, щоб захопити вже не лише Крим, Донецьк і Луганськ, а й Київ, Харків, Одесу, Миколаїв, а може і Львів. Путін хотів відтіснити українців кудись на периферію імперії, яку він будує, рівно так само, як і десятки інших народів, які живуть в РФ. Можливо, українцям дали б годину на вивчення української мови в російських школах.

Коли 24 лютого полетіли ракети, жоден лідер Заходу не вірив у те, що Україна виживе. Але країна не лише відбила агресію, але й не дозволила окупантам взяти під контроль жодного великого міста крім Херсона і повністю знищеного Маріуполя. Більше того, українці почали завдавати удари у відповідь по найбільш болючому місце Путіна - по Криму.

І знову виявилося, що російська корупція і відстале озброєння програє в сутичці з технологіями, які Київ отримує від Заходу. Бо як українці один за одним знищують військові об’єкти в Криму, розташовані за сотні кілометрів від лінії фронту? За допомогою далекобійних ракет? Безпілотників?

В суботу окупаційна влада в Криму повідомила, що збила безпілотник просто над штабом Чорноморського флоту РФ. А це означає, що українці були за крок від того, щоб спровокувати паніку, яка б охопила всю Росію. Тому що саме це і сталося б, якби вони вдарили в саме серце російської влади в Криму. Важко собі навіть уявити, що зробив би Путін, якби Україна знищила Кримський міст, який він збудував. Почалася б масова мобілізація? Відбулося б проголошення нової вітчизняної війни? Путін в обороні. А з іншого боку від фронту немає Великої Британії чи Франції, як в часи Ніколая I. Там стоять українці, народ, якому Путін не давав жодного шансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі