У багатьох містах і селах тимчасово окупованого Криму сьогодні чули вибухи. Російські пропагандисти стверджують, що зараз протиповітряна оборона «працює на всій території півострова». Подекуди вибухи супроводжували пожежі.
Севастополь
У місті працює зенітно-ракетний комплекс «Панцир-С», з якого російські військові намагаються збити безпілотник.
Так званий «губернатор» Міхаіл Развожаєв намагається заспокоїти містян та закликає не знімати і не публікувати вибухи, щоб не викрити положення ППО.
Вечірнє «полювання» на безпілотник стало другим за добу. Вранці Севастополі дрон намагалися збити зі стрілецької зброї, за словами Развожаєва, той впав на дах штабу Чорноморського флоту.
Алупка
В Алупці, імовірно, уражені морські цілі. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що на відстані двох-трьох кілометрів від берега були помітні близько семи спалахів, а згодом пролунали вибухи. Спалахи у морі були помітні й з бухти Ласпі.
Новофедорівка та Тарханкут
Російське ППО також працювало в районі Новофедорівки. 9 серпня на прилеглому аеродромі «Саки» було знищено бойову авіацію 43-го винищувального авіаційного полку ВКС Росії.
Аеродром ще придатний до використання, однак знищенні винищувачі і бомбардувальники, а також боєкомплект до них, відновленню не підлягають.
Роботу російських систем ППО сьогодні могли оцінити й у селищах Чорноморське і Оленівка на мисі Траханкут, де лунали вибухи, а у небі були помітні сліди від ракет.
Євпаторія та Бахчисарай
Вранці 20 серпня вибухи чули жителі Євпаторії і Бахчисарая, у районі бахчисарайського аеродрому було помітно густий сірий дим. Так званий «голова Криму» Сєргєй Аксьонов заявив, що протиракетна оборона успішно збила ціль.
«У Західному Криму спрацювала система ППО. Мету уражено. Постраждалих та пошкоджень немає. Прошу всіх зберігати спокій та довіряти лише офіційній інформації», - написав він.
Кібератака на кримське ТБ
Вдень 20 серпня українські хакери зламали російське мовлення на окупованому півострові та запустили на телебаченні ролик зі зверненням президента України Володимира Зеленського.
«Нехай кожен із російських чиновників, хто захопив собі дорогоцінну землю в Криму, знає – це не та земля, де їм буде спокій», - йдеться у зверненні.
Ролик також містив кадри встановлення українського прапора на гірських вершинах півострова та супроводжувався субтитрами «Крим – це Україна» і піснею української співачки Тіни Кароль «Україна – це ти».
Кібератаки зазнав і російський «Перший канал», який є одним з ключових ресурсів російської пропаганди.
Питання деокупації Криму перейшло з площини необхідності захисту базових принципів міжнародного права у площину нагальної потреби захисту безпеки та стабільності континенту. Крим, із якого розпочалася кривава війна за реінкарнацію трупа російської імперії, має стати й останньою крапкою в її завершенні. Причому не через десятки років, а доволі швидко.
Докладніше про те, якою має бути де окупація Криму, читайте у статті першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової «Чому війна України і Росії має закінчитися Кримом».