Апеляційна палата Кишинева відхилила позов адвокатів екс-президента Румунії Траяна Бесеску про повернення йому громадянства Молдови, повідомляє "Укрінформ".
"Судді Апеляційної палати погодилися з тим, що Траян Бесеску свідомо не вказав у документах про одержання громадянства той факт, що в Румунії він є фігурантом кримінальної справи, це перешкоджає отриманню громадянства Молдови. Це і стало основним мотивом для президента Ігоря Додона позбавити Бесеску молдавського громадянства", - зазначив представник президента Молдови Максим Лебединський.
Адвокати самого Траяна Бесеску, в свою чергу, заявили, що екс-президент Румунії отримав громадянство за особливі заслуги перед Республікою Молдова, а це не передбачає надання додаткових документів.
Захист Бесеску має намір оскаржити рішення Апеляційної палати у Верховному суді Молдови.
Указ про надання Траяну Бесеску молдавського громадянства підписав екс-президент Молдови Ніколає Тімофті, а на початку 2017 Ігор Додон підписав указ про позбавлення Бесеску молдавського громадянства.
Нагадаємо, Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України.
Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". У той самий час міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.
На території невизнаного Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська і озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.
У травні минулого року Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про те, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. Москва, своєю чергою, засудила такий "несподіваний" і "не дуже дружній" крок.
У вересні 2017 року прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп про час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявив про те, що Молдова вимагає повного і беззастережного виведення російських військ, незаконно розквартированих на території Придністров'я.
Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".