Руйнівні повені попереджають про небезпеку глобального потепління — The Economist 

Поділитися
Руйнівні повені попереджають про небезпеку глобального потепління — The Economist 
Кліматична криза зробила подібні екстремальні ситуації більш імовірними.

Зона низького тиску почала формуватися 11 липня на території, де Німеччина межує з Бельгією, Люксембургом та Нідерландами. У Нідерландах був найгарячіший червень з 1901 року. Атмосфера поглинала вологу з озер та ґрунту по всій Центральній Європі. 13 липня в деяких регіонах випало понад 90 мм опадів, а наступного дня ще 70 мм і більше. Водойми заповнювались, каналізаційні системи не встигали поглинати воду. Незабаром цілі міста почало затоплювати, це призвело до масштабної повені в Німеччині, пише  The Economist.

Німецькі ЗМІ писали, що такі події відбуваються раз на століття. Але насправді руйнівні повені стали траплятися частіше в останні десятиліття.

Бельгія та Нідерланди можуть легше переносити подібні екстремальні ситуації зі своєю системою дамб і каналів. Проте в деяких частинах провінції Лімбург у Нідерландах, де багатий глиною ґрунт утримує воду на поверхні, бруд і вода стікали вулицями. Уряд країни оголосив провінцію районом катастрофи.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеехофер пов’язав цю катастрофу зі зміною клімату, спричиненою викидами парникових газів.

«Будь-яка розсудлива людина повинна зрозуміти, що такі погодні умови не є нормальним явищем у цій частині світу», - сказав він.

Однак повені важче віднести до зміни клімату, ніж інші екстремальні події, такі як теплова хвиля на північному заході Тихоокеанського регіону, для прикладу. Багато факторів відіграють роль, зокрема дощі, насиченість ґрунту, рельєф та містобудування.

Літом повені стають все більш небезпечними. Взимку сильні опади, які призводять до повені, як правило, спричинені масштабними «погодними системами», пояснює Фрідеріке Отто з Оксфордського університету. Але літній дощ зазвичай генерується локально.

Глобальне потепління однозначно робить сильні дощі більш імовірними. Високі температури дозволяють повітрю утримувати більше водяної пари: на кожен градус Цельсія потепління атмосфера може поглинати на 7% більше вологи. Вологе повітря призводить до сильніших злив, які зазвичай є більш руйнівними. Отже, хоча точну причину будь-якої повені важко визначити, глобальне потепління призведе до більшої кількості опадів, що своєю чергою почне провокувати повені ще частіше.

У Німеччині, де кампанія щодо національних виборів у розпалі, повені вже впливають на політику. Кандидат від Християнсько-демократичної партії на посаду канцлера і прем'єр-міністр Північного Рейну-Вестфалії Армін Лашет закликав активізувати зусилля по боротьбі зі зміною клімату. Але Лашета розкритикували через його небажання дотримуватися вимог щодо кліматичної політики раніше, коли цього пропонували інші сторони.

Занепокоєність німців щодо кліматичної та енергетичної політики зростає вже давно, особливо після низки штормів та спекотного посушливого літа, через яке постраждали ліси та річки країни. «Зелені» в Німеччині можуть отримати політичну вигоду від повені перед виборами.

Повені дають зрозуміти, що більша частина Європи фактично не готова ​​до боротьби з сильними опадами. Незважаючи на прогнозування, говорить Ханна Клок з Університету Редінга, у багатьох постраждалих районах відбувся «зрив масової комунікації» між чиновниками, ЗМІ та громадськістю. Як результат, громадяни не вдавалися до запобіжних заходів, а місцева влада була погано підготовлена. Більшість людей в Європі протягом тривалого часу рідко замислювалися про те, що можна загинути від екстремальних погодних умов, але це вже змінилося, резюмує видання.

Шкода, нанесена руйнівною повінню в Німеччині тільки в транспортній сфері за першими оцінками Федерального міністерства транспорту може скласти до 2 млрд євро.

Згідно з внутрішніми оцінками міністерства на залізниці Німеччини збиток склав 1,3 млн євро - багато ділянок залізничного полотна зруйновані або змиті. У деяких містах підтоплені вокзали і їх використання стало неможливим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі