Руйнівні повені можуть стати нормою у майбутньому — The Guardian

Поділитися
Руйнівні повені можуть стати нормою у майбутньому — The Guardian
Глобальне потепління зробить повені ще інтенсивнішими.

Катастрофічні повені, подібні до тих, що нещодавно охопили Європу, ймовірно, будуть траплятися набагато частіше внаслідок глобального потепління, пише The Guardian.

Результати дослідження припускають, що «повільні довготривалі шторми» можуть стати в 14 разів більш поширеними на суші до кінця століття. Чим повільніше рухається шторм, тим більше опадів випадає на невеликій ділянці території, а це збільшує ризик масштабної повені.

Дослідники вже давно знають, що підвищення температури повітря, спричинені кліматичною кризою, означають, що атмосфера може утримувати більше вологи, що в свою чергу призвело до екстремальних злив. Однак новий аналіз є першим, який оцінює причетність так званих повільних штормів до сильних злив у Європі.

Згідно з прогнозами вчених, майбутні шторми будуть рухатися ще повільніше, ніж ті, що вже накрили Німеччину, Нідерланди та інші країни за минулий тиждень, а отже, призведуть до ще критичнішого зростання опадів та повені.

«Моделювання дає уявлення про те, як ситуація може погіршуватися», - сказав Абдулла Кахраман з університету Ньюкасла у Великій Британії, який керував дослідженням.

«Це дослідження показує, що на додаток до посилення кількості опадів із глобальним потеплінням, ми можемо також очікувати великого збільшення повільних штормів. Це стосується недавньої повені в Німеччині та Бельгії, що підкреслює руйнівний вплив таких явищ», - сказала професор Ліззі Кендон.

Вчені вважають, що швидке потепління Арктики може бути основною причиною зміни погодних систем. Це явище вже пов’язане із руйнівною спекою в Росії та повенями в Пакистані.

Дослідження також показало, що значне збільшення повільних штормів над сушею було саме влітку.

«Влітку найбільший приріст спостерігається на значній частині європейського континенту», - сказав Кахраман.

Вчені були здивовані, що згідно з моделюванням, вплив подібних штормів може поширюватися на холодніші північні регіони Європи.

«Ми виявили, що вся Європа, включаючи Велику Британію та Скандинавію, може зіштовхнутися з екстремальним потенціалом дощів», ​​- сказав він.

Інтенсивність та масштаби нещодавніх повеней у Західній Європі шокували вчених-кліматологів, які не очікували, що наслідки кліматичної кризи можуть бути такими масштабними за відносно короткий проміжок часу.

«Ми повинні збільшити темпи боротьби зі зміною клімату», - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель, коли відвідала один із найбільш постраждалих районів.

Багато вчених з питань клімату заявляють, що глобальне потепління робить екстремальну погоду інтенсивнішою.

У дослідженні, опублікованому в журналі Geophysical Research Letters, вчені оцінили зміну повільних штормів за сценарієм, коли викиди вуглецю не скорочуються і продовжують зростати.

«Це дає нам уявлення про те, що може статися, якщо люди не зміняться з точки зору боротьби з кліматичною кризою», - сказав Кахраман.

Команда вчених сподівається вивчити тенденції повільних штормів за іншими сценаріями, коли викиди скоротяться в майбутньому, але очікують, що збільшення частоти таких штормів збережеться.

«Уряди усього світу занадто повільно скорочують викиди парникових газів, і глобальне потепління продовжує швидко рухатися», - сказала професор Хейлі Фаулер.

«Це дослідження вказує на те, що перехід до екстремальних штормів спричинить збільшення частоти руйнівних паводків по всій Європі. Це, разом із поточними повенями в Європі, є тривожним сигналом, який потрібен для створення вдосконалених систем попередження та управління в надзвичайних ситуаціях», - додає професорка.

Згідно з новим дослідженням, близько 410 мільйонів людей можуть втратити свої домівки через підвищення рівня моря унаслідок кліматичної кризи, якщо кількість шкідливих викидів не зменшиться у глобальному масштабі.

Наразі близько 267 мільйонів людей у ​​всьому світі проживають на території, яка знаходиться вище 2 метрів над рівнем моря. За допомогою методу дистанційного зондування дослідники визначили, що до 2100 року, з підвищенням рівня моря на 1 метр, ця кількість може зрости до 410 мільйонів людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі