РПЦ у відповідь на створення ПЦУ вирішила заснувати екзархати в Європі й Азії

Поділитися
РПЦ у відповідь на створення ПЦУ вирішила заснувати екзархати в Європі й Азії Кирило вирішив помститися Варфоломію і зазіхнув на канонічну територію Вселенського патріархату © patriarchia.ru
Російська православна церква показово демонструє активність за межами своєї канонічної території.

Священний Синод Російської православної церкви вирішив відкрити два патріарших екзархати у Західній Європі та Південно-Східній Азії. Цей крок є відповіддю на підтримку Вселенським патріархатом створення Православної церкви України і підготовку надання їй Томосу про автокефалію.

Як повідомив у п'ятницю, 28 грудня, прес-секретар патріарха Кирила Олександр Волков, РПЦ планує створити екзархати з центрами в Парижі і Сінгапурі.

У сферу "пастирської відповідальності" першого будуть включені Андорра, Бельгія, Британія, Ірландія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Монако, Нідерланди, Франція і Швейцарія, другого - Сінгапур, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, КНДР, Південна Корея, Лаос, Малайзія, М'янма, Філіппіни і Таїланд.

Рішення заснувати екзархат в Азії у РПЦ пояснили "значними успіхами місії Російської православної церкви в Азії, що виражаються в збільшенні числа храмів і громад, появі духівництва з числа місцевого населення, збільшенням інтересу до російського православ'я, а також у зв'язку зі збільшенням російськомовного населення, на постійній або тимчасовій основі яке проживає у цих країнах та регіонах".

Довідка ZN.UA
Митрополії Вселенського патріархату функціонують у державах Західної Європи, Америки, Азії, Австралії та Океанії, в яких немає власних помісних церков і де православне населення є меншістю. Ці країни вважються канонічною територією Вселенського патріархату.

Як повідомлялося, 15 грудня об'єднавчий Собор у Києві затвердив Статут Православної церкви України і обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія її предстоятелем – митрополитом Київським і всієї України. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту Православної церкви України.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві, визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.

Вселенський патріарх Варфоломій пояснив, що після об'єднавчого Собору глава УПЦ МП Онуфрій втрачає право називатися митрополитом Київським.

У свою чергу, РПЦ відмовилася визнавати ПЦУ і звинуватила Константинополь у посяганні на свою канонічну територію.

Детальніше про майбутнє помісної Православної церкви України читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі