У наступні 10 років Росія буде мати у своєму розпорядженні військовий флот, який здатний виконувати завдання по обороні країни і забезпеченню потужної, але обмеженої присутності в глобальних сферах інтересів Росії, повідомляється в доповіді управління військово-морської розвідки США (ONI, Office of Naval Intelligence - прим. ред.) про стан російських ВМС.
Доповідь говорить про досягнутий Росією прогрес у розвитку ВМС і зауважує, що загальна кількість бойових кораблів і підводних човнів у флоті РФ зараз досягла 186-ти. Дана цифра поступається лише військовим флотам США та Китаю.
Доповідь звертає особливу увагу на продемонстровану Росією здатність здійснювати пуски крилатих ракет морського базування. Наголошується, що російські крилаті ракети "Калібр" надають навіть малим флотським платформам значний наступальний потенціал, а використання ракет море-земля дозволяє всім військовим кораблям Росії нести загрозу нерухомим наземним цілям, використовуючи неядерні боєголовки.
"Розвиток цього потенціалу, оновленим російським флотом, докорінно змінює його здатність стримувати, погрожувати і нарешті знищувати ворожі цілі", - йдеться в доповіді військово-морської розвідки США.
18 листопада Російська Федерація перекинула в аннексированный Крим новітні "кораблі-невидимки", заявив начальник відділу інформаційного забезпечення Чорноморського флоту капітан 1 рангу В'ячеслав Трухачов. За його словами, Чорноморський флот не поповнювався бойовими надводними кораблями цього класу з 2002 року, коли в Севастополь з Балтійського флоту був перекинутий ракетний корабель на повітряній подушці "Самум".
22 жовтня, командувач ВМС США адмірал Джон Річардсон заявив, що НАТО має переглянути свою військово-морську стратегію на тлі активізації операцій ВМС Росії та інших загроз. За словами Річардсона, РФ демонструє бажання використовувати військову силу. Він зазначив, що кількість патрулів російських підводних човнів зросла на 50% з 2013 по 2014 рік.
На початку липня в командуванні НАТО закликали посилити військово-морські сили (ВМС) Альянсу в якості відповіді на "зухвалі" і "агресивні" дії Росії. Останнім часом військовий флот НАТО в основному брав участь у діях проти терористів і піратів, але тепер настав час протистояти військовим амбіціям РФ, зазначили учасники конференції з питань майбутніх викликів для флоту Альянсу в Лондоні.