Автори пишуть, що офіційні особи королівства на зустрічах з інвесторами і аналітиками говорять про те, що їхню країну влаштовує ціна на нафту нижче 90 доларів. І навіть ціна 80 доларів за барель впродовж року чи двох не лякає Саудівську Аравію.
Оглядачі інформагенції припускають, що в такий спосіб арабське королівство намагається встояти перед США, які збільшили свій видобуток і почали наступ на нафтовий ринок. Нижча ціна дозволила б Ер-Ріяду втримати свою частку на ринку впродовж найближчих років.
В цей же час видання Business Insider повідомляє, що в Росії заяви Саудівської Аравії про прийнятність низької ціни на нафту сприйняли, як загрозу.
Віце-президент "Роснефти" Михайло Леонтьєв звинуватив арабське королівство в тому, що воно "маніпулює" цінами на нафту з політичних міркувань. Оглядач пише, що такі панічні обвинувачення в Москві викликані гострою залежністю російської економіки від продажу енергоносіїв.
Кремль заклав у бюджет вартість нафти на рівні 100 доларів впродовж 2015 року. В цей же час міністр нафти Кувейту Алі аль-Амайра заявив, що ціна на нафту впаде до 76 доларів за барель. І навіть сповільнення видобутку країнами ОПЕК не змінять ситуацію.
Експерти ж прогнозують, що економіка Росії буде рости, якщо нафта коштуватиме 93 долари.