Росію і Захід не примирить спільний ворог в Сирії – The Economist

Поділитися
Росію і Захід не примирить спільний ворог в Сирії – The Economist Росія і Захід не зможуть об'єднатися проти "Ісламської держави". Ілюстрація © Міноборони РФ
Кремль досі дотримується антиамериканської риторики, яка не сприяє налагодженню відносин.

Перед лицем терористичної загрози з боку "Ісламської держави", Росія і Захід, здається, почали рух на зустріч один одному. Зсув у відносинах відбувся на саміті G20 в Туреччині, на якому Володимир Путін опинився в центрі уваги.

На минулорічній зустрічі напруга через російське вторгнення в Україну була настільки високою, що Путін вирішив втекти з неї раніше. Цього ж разу теракти в Парижі посадили за його за стіл переговорів з президентом США Бараком Обамою і британським прем'єром Девідом Кемероном.

Про це пише The Economist, нагадуючи, що коли Кремль відправив війська в Сирію, то зіштовхнувся з осудом на Заході. Обама тоді назвав дії Росії "рецептом катастрофи". А тепер, після загибелі більше сотні людей в Парижі від рук терористів, сторони почали говорити про об'єднану коаліцію щодо Сирії. Путін при цьому зробив кілька кроків на зустріч. Зокрема, Росія почала попереджати США про заплановані авіаудари, її військове командування розглядає авіацію Франції як союзників, а в ЦРУ кажуть про пожвавлення обміну розвідувальними даними.

Захід зі свого боку має вигляд щонайменше зацікавленого. У Білому домі розмову Обами і Путіна назвали "конструктивною". А британський прем'єр Кемерон заговорив про "компроміс" щодо майбутнього Сирії. Путін також подав сигнал Заходу, що хоче примирення, запропонувавши Україні розділити її борг на три частини.

Та попри всі ці знаки "доброї волі", серйозних зрушень у напрямку співпраці так і не відбулося. Сторонам потрібно дійти спільної позиції щодо долі російського союзника Башара Асада, на відставці якого наполягає Захід. На останніх переговорах у Відні з'явилася дорожня карта для проведення виборів у Сирії, але в ній немає нічого про майбутнє Асала. Також співпраця у війні проти "Ісламської держави" не повинна стати інструментом для відвернення уваги від України. За останні кілька днів шестеро солдатів ЗСУ загинули від рук проросійських бойовиків неподалік від Донецька.

Партнерство вимагає довіри, яка маловірогідна між Росією і Заходом після двох років конфронтації через російське вторгнення в Україну. Спільний ворог не компенсує ворожість і підозрілість сторін. І справа не лише в тому, що вдома Путін досі дотримується антиамериканської риторики.

Голова парламентського комітету з питань закордонних справ РФ Олексій Пушков звинуватив коаліцію на чолі із США в провокації терактів у Парижі. А російська пропаганда зображує криваві події у столиці Франції, як невідворотний результат помилкової політики Заходу на Близькому Сході. Державні телеканали транслюють репортажі про те, що Росія неодноразово попереджала про наслідки "безцеремонної поведінки" США в регіоні. Тому про що б не говорила стратегічна доцільність, навряд чи вдасться збудувати співпрацю на базі риторики в дусі: "А ми ж вам казали!".

В цей же час, у редакційній статті видання Le Monde писало, що Захід не повинен обмінювати Українуна допомогу Путіна в Сирії. Президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.

У свою чергу, видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.

А оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі