3 (справжнє ім'я - Григорій Лепсверідзе).
Кілька років тому "Братське коло" (Brothers' Circle) поповнило список мафіозних угруповань, що включає "Каморру", "Якудзу", "Лос-Зетас" і "МС-13", щодо яких діють фінансові санкції.
Як повідомляє "Голос Америки", до складу "Братського кола" входять лідери і впливові представники низки кримінальних угруповань, що діють в Євразії переважно у пострадянських країнах, а також в інших європейських державах, на Близькому Сході та в низці країн Азії, Африки та Латинської Америки.
У списку також значаться імена Артура Бадаляна, Вадима Ляліна, Сергія Москаленка, Якова Рибальського, Ігоря Шликова і Григорія Лепсверідзе (на сайті вказано й інші імена артиста - "Григорій Лепс" і "Гріша"). Усіх їх підозрюють у зв'язках з Владиславом Леонтьєвим і Гафуром Рахімовим, які вважаються впливовими членами злочинних груп і знаходяться в санкційний списках США з лютого 2012 року.
Згідно з повідомленням, поширеним американським фінансовим відомством, у Ляліна і Шликова є російські паспорти, Москаленко - громадянин Узбекистану, Рибальський - Ізраїлю. Громадянство Бадаляна і Лепсверідзе не зазначено, місцем проживання останнього було названо Таїланд.
Разом з тим, як повідомляє інформаційний портал "Вести" з посиланням на офіційного представника Мінфіну США Джона Саллівана, американська влада усвідомлювала, що висуває звинувачення саме проти відомого російського естрадного виконавця. На їхню думку, він "служить для доставки кур'єром грошей від імені Леонтьєва".
За даними мінфіну США, Леонтьєв - одна з ключових фігур "Братського кола", яким інкримінується причетність до кількох злочинів, включаючи наркоторгівлю.
За словами Саллівана, йому поки не відомо, чи є у шести названих осіб які-небудь активи у США: ця інформація, як правило, надходить вже після оголошення про введення фінансових санкцій. Власне, такі повідомлення в основному і призначені для того, щоб банки перевірили списки своїх клієнтів. У Вашингтоні виходять з того, що такі перевірки влаштовують не тільки американські, але й іноземні фінансово-кредитні організації.
У 2011 році президент США 3 відніс синдикат "Братське коло" до "суттєвих транснаціональних організованих злочинних угруповань" і доручив Мінфіну "підривати і забороними їхні глобальні кримінальні операції". Занесення людини до чорних списків американського Мінфіну тягне за собою блокування її активів у США і заборону на ділові контакти з нею осіб, які проживають у Сполучених Штатах.
У продюсерському центрі Лепса відмовилися коментувати обвинувачення США на адресу співака. "Маячню коментувати неможливо", - заявив у четвер, 31 жовтня "Інтерфаксу" представник продюсерського центру Олександр Нікітін.
Як повідомила пізніше РІА Новости помічниця артиста Майя Серікова, вона обговорювала цю "прикру історію" з Лепсом, під час чого він зізнався, що "сам хотів би зрозуміти, на чому базуються ці звинувачення, після них американці взагалі повинні викопати Френка Сінатру і посадити його до в'язниці - це було б так само абсурдно".
Як нагадує "Лента.ру", Григорій Лепс у 2013 році посів друге місце у рейтингу найбагатших російських музикантів, складеному журналом Forbes. Його дохід за 2012 рік склав, за інформацією видання, 15 мільйонів доларів. !zn
Читайте також:
Для американських конгресменів і агентів ФБР надрукували колоду карт з обличчями "російської мафії"
Японська мафія почала випускати власний журнал з віршами та оповіданнями
Найбільші банки світу допомагають мафії зберігати свої заощадження, - The New York Times