Для американських конгресменів і агентів ФБР надрукували колоду карт з обличчями "російської мафії"

Поділитися
Для американських конгресменів і агентів ФБР надрукували колоду карт з обличчями "російської мафії"
На думку авторів проекту, їхні карти дозволять вести більш ефективну боротьбу з російськомовними злочинцями, які нарощують свій вплив не тільки у США, але і по всьому світу.

У США Інститут досліджень Росії випустив колоду гральних карт під назвою "Російська мафія". На кожній карті розміщено портрети найбільш яскравих представників російської організованої злочинності, вважають автори проекту. Подібні карти будуть подаровані конгресменам, співробітникам спецслужб і правоохоронцям, які "повинні знати ворога в обличчя".

На думку авторів проекту, їхні карти дозволять вести більш ефективну боротьбу з російськомовними злочинцями, які нарощують свій вплив не тільки у США, але і по всьому світу. Щорічно колода "Російська мафія" буде доповнюватися новими обличчями і передруковуватися, повідомляється на сайт проекту, що загрожує міжнародним скандалом.

Тузами у колоді карт стали колишній "алюмінієвий король" Михайло Черной, його брат Лев Черной, кримінальний скарбник і "господар пральні російської мафії" Леон Ланн (він же Леонід Каплан, засуджений в Іспанії) і бос солнцівського злочинного угруповання Семен Могилевич.

Магнат з громадянством Ізраїлю Михайло Черной зараз числиться в розшуку у десяти країнах, у тому числі у США, Великобританії, Швейцарії, Ізраїлі. Інтерпол шукає його з 2009 року.

Лев Черной проходить у справі про розкрадання двох мільярдів доларів з російських банків і бюджету РФ за допомогою підроблених документів. При цьому він особисто причетний до крадіжки щонайменше 800 мільйонів доларів з цієї суми.

Для махінацій шахраї використовували заплутані схеми транзакцій, в яких брали участь банки і структури уряду РФ. Щоб замести сліди, зловмисники створювали компанії зі схожими назвами. Наприклад, заснована Левом Черним Trans-CIS Commodities відігравала роль своєрідного "двійника" американської компанії Trans-Commodities, головний офіс якої знаходиться в Нью-Йорку.

Лев Черной був викритий у зв'язках з наркомафією і відмиванні грошей. А британська розвідка вважає, що холдинг офшорних компаній цього мафіозі загрожує економічній безпеці Великобританії та інших держав.

Додамо також, що ці брати ще в 1990-х роках стали фігурантами кримінальної справи про масове виготовлення фальшивих авізо. За цією схемою в момент створення російської банківської системи було викрадено більше 4 трильйонів рублів. Вкрадені кошти мафіозні брати використовували для встановлення контролю над металургійною промисловістю.

Певну вигоду, але вже політичного характеру, винесла з цієї історії і російська влада. Скандал з так званими "чеченськими авізо" був використаний для розв'язування бойових дій у Чечні.

Леон Ланн організував у США злочинну схему, за допомогою якої було викрадено понад 10 мільйонів доларів, виділених за програмою медичного страхування. Після викриття він втік до Москви і був заочно засуджений.

У російській столиці Ланн організував п'ять великих підпільних казино, користуючись заступництвом злодія у законі Захарія Калашова на прізвисько Шакро Молодий. Отримані від злочинної діяльності доходи відмивалися в Іспанії.

Семен Могилевич входить в "десятку" найбільш розшукуваних ФБР злочинців. Він оголошений у розшук у чотирьох країнах. Правоохоронні органи Європи і США сходяться на думці, що Могилевич є ключовою фігурою "російської мафії". Він має громадянство не тільки держав, що виникли на пострадянському просторі, а також Угорщини та Ізраїлю.

Злочинне угруповання Могилевича діє не тільки в Росії та Україні, але також в Італії, Чехії, Швейцарії, Ізраїлі, Великобританії та США, вважають слідчі.

У "королі" російської мафії" американські експерти записали Захарія Калашова, що відбуває термін в іспанській в'язниці, мафіозо Олександра Малишева, "торговця смертю" Віктора Бута, засудженого на 25 років в'язниці у США, і Марата Балагулу.

Олександр Малишев очолював банду, що займалася замовними вбивствами та іншими злочинами. Він був засуджений до тюремного ув'язнення в Естонії за спробу отримати громадянство за підробленими документами. Після умовно-дострокового звільнення Малишев втік в Іспанію. Там його згодом заарештували за розкрадання понад 10 мільйонів євро в період між 2001 і 2008 роками.

А Марат Балагула вважається "хрещеним батьком "російської мафії" у США". Він прийшов на зміну вихідцю з Ленінграда Євсію Аргону, застреленому в Нью-Йорку в 1985 році. Аргон переселився до США в 1975 році, відсидівши у СРСР 10 років за розбій. В Америці його поплічники контролювали близько третини всіх бензоколонок в районі Нью-Йорка і безліч інших АЗС у 18 містах від Пенсільванії до Каліфорнії.

Тепер "нафтовий бізнес" радянського злодія в законі Аргона, який вважався дуже жорстоким злочинцем на Брайтон-Біч, перейшов в руки Марата Балагули. У 1990 році він був засуджений до восьми років за шахрайство з кредитною карткою. А через ще три роки Балагула отримав 10 років в'язниці за ухилення від сплати податків за торгівлю нафтопродуктами.

Серед "дам" російської мафії" виявилася, як і належить в даному випадку, жінка. Громадянка США і Росії Жанна Буллок є дружиною колишнього міністра фінансів Московської області Олексія Кузнєцова. Буллок також займала пост президента компанії "РІГрупп". Ця організація спеціалізувалася на девелоперських проектах у Московській області, а також вела ріелторську діяльність у США. Крім того, Жанна Буллок очолювала компанію "Росвеб".

Жанна Баллок народилася, як передбачається, 12 травня 1967 року в білоруському місті Кобрин. Багато деталей її біографії досі оповиті таємницею.

За деякими даними, Буллок спочатку була одружена з офіцером, але потім виїхала до США і стала повією. У 1992 році її взяв на роботу перекладачкою юрист російського "Інкомбанку" Еммануїл Зельцер, і в тому ж році емігрантка познайомилася з Олексієм Кузнєцовим, який тоді обіймав посаду заступника голови правління банку. Згодом вони кинули свої сім'ї і одружилися.

Вже в період роботи в "Інкомбанку" Буллок була замішана у фінансових махінаціях. Разом з Кузнєцовим вона придбала будинок у нью-йоркському Саутгемптоні за 575 тисяч доларів.

В 1998 році Кузнєцов покинув "Інкомбанк", який незабаром після цього розорився, а у 2000 році він був призначений на посаду міністра фінансів Московської області. Там свій бізнес розгорнула і Буллок, ставши президентом "Російської інвестиційної групи" (ТОВ "РІГ", "РІГрупп").

За деякими даними, в її активі був готель у Куршевелі.

За час життя у США Жанна Буллок завоювала репутацію "світської левиці", мецената і колекціонера, а в 1998 році отримала громадянство. Вона організовувала художні виставки та кінопокази в Москві, Венеції і Майамі, була спонсором виступів Російського національного оркестру.

У липні 2008 року Олексій Кузнєцов був звільнений з поста міністра фінансів Підмосков'я "за сімейними обставинами", а вже в наступному місяці преса повідомила про порушення щодо нього кримінальної справи.

Кузнєцов і Буллок, що потрапили тепер у колоду карт "Російська мафія", назвали всі висунуті проти них звинувачення в махінаціях сфабрикованими, пояснивши їх конфліктом з "колишнім тренером Володимира Путіна по дзюдо і співвласником 11 алкогольних заводів" Аркадієм Ротенбергом, контролюючим керуючу боргами девелоперів компанію ОРСІ. Кузнєцов також додав, що не міг незаконно передати компанії своєї дружини землі на 20 мільярдів доларів, оскільки ці питання не були в його компетенції.

Іншими "дамами" російської мафії" виявилися Віктор Ремша, що заснував компанію "Фінам", яка брала участь в шахрайських схемах, а також мультимільйонер Тевфік Аріф. Нью-йоркського магната Аріфа підозрюють у фінансуванні терористів і відмиванні грошей злочинних близькосхідних режимів. Він також пов'язаний з братами Черними і Могилевичем.

Всього в колоді "Російська мафія" зібрані імена 48 осіб. Більшість із них, як передбачається, перебувають у США, а приблизно 15% - в Іспанії.

"Російська мафія стала явищем світового масштабу і ключовим гравцем злочинного світу, - попереджають автори курйозних карт. - Ця колода повинна привернути увагу до цієї проблеми".

Примітно, що у боротьбі з "російською мафією" автори колоди спробували дотримати і неписані "злодійські" поняття. З цією метою вони не стали включати в колоду "шістки", бо у російськомовному кримінальному світі цим образливим словом позначають дрібних і безвольних злочинців, які виконують тільки чужі накази і зазнають принижень.

"Набори карток з авторитетами кримінального світу будуть направлені у ФБР, поліцейські управління міст з великою російськомовною громадою і у Конгрес США", - йдеться у прес-релізі Інституту досліджень Росії. !zn

Читайте також:

Рекордна конфіскація: влада Італії позбавила бізнесмена-мафіозі 1,3 млрд доларів

Бунт у Мексиці: ополченці захопили місто і заарештували поліцію за зв'язки з мафією

Найбільші банки світу допомагають мафії зберігати свої заощадження, - The New York Times

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі