Інформатор ЦРУ, вивезений з Росії в 2017 році, зіграв важливу роль у визначенні ЦРУ, що президент Росії Володимир Путін особисто віддав наказ втрутитися в американські вибори 2016 року, передає газета The New York Times.
Наголошується, що інформатор не був наближений до Путіна, але регулярно спілкувався з ним і був причетний до прийняття рішень на високих рівнях російського уряду.
Інформація про особистість інформатора була настільки ретельно захищена, що її не розкривали на щоденних брифінгах президента Барака Обами з безпеки в 2016 році, а передавали в окремих запечатаних конвертах.
В 2016 році високопоставлені чиновники ЦРУ замовили повний огляд записів інформатора і стали підозрювати, що він міг стати подвійним агентом після того, як той відмовився перестати співпрацювати з ЦРУ. Інші чиновники сказали, що ці побоювання зникли, коли інформатору запропонували вдруге вийти і той прийняв таку пропозицію.
У той час як у понеділок в публікації CNN вказувалося, що інформатора вивели з роботи через побоювань з приводу обробки Трампом інформації, колишні співробітники розвідки, як повідомляється, заявили, що ніякі публічні докази не вказують на те, що Трамп безпосередньо піддає небезпеці джерело.
Зростання кількості повідомлень ЦРУ про втручання Росії у вибори 2016 року навесні і влітку 2017 року призвело до того, що агентство прийняло рішення вивести інформатора з Росії. Хоча інформатор був успішно вивезений, цей крок залишив агентство в невигідному положенні в прогнозуванні можливого втручання Кремля в 2018 і 2020 роках.
В Мін'юсті США 18 квітня опублікували відредаговану версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер дійшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає.
Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".