Інтернет-тролі, імовірно пов'язані з російськими спецслужбами, протягом останніх років поширювали в соціальних мережах і на інших майданчиках фейкові новини про різні події у Великій Британії. Про це йдеться в розслідуванні цифрової лабораторії Atlantic Council, яка спеціалізується на виявленні дезінформації в інтернеті, повідомляє The Guardian.
Як стверджується в розслідуванні, для поширення дезінформації використовувалися близько 30 платформ на 9 мовах.
Серед найбільш "гучних" фейків – повідомлення про те, що противники Brexit готують змову з метою вбивства Бориса Джонсона (у минулому міністра закордонних справ Великої Британії, нині провідного кандидата на пост прем'єра і голови Консервативної партії, прихильника виходу з ЄС), а також щодо замаху на Сергія і Юлію Скрипаль в Солсбері причетне угрупування "Справжня ІРА", яке нібито доставила в місто компоненти отрути "Новачок".
У дослідженні наголошується, що тролі, зокрема, підробляли твіти видних політиків, у тому числі міністра оборони Великої Британії Гевіна Вільямсона і сенатора США Марка Рубіо, і видавали їх за справжні. Метою кампанії фахівці Atlantic Council називають "внесення розбрату" в західне суспільство.
Вони схиляються до думки, що за кампанією стояла не так звана "фабрика тролів" з Петербурга, а російська військова розвідка. При цьому, незважаючи на розмах операції, фейкові історії не привернули особливої уваги користувачів мережі, і значні ресурси були витрачені практично даремно.
Раніше NBC News повідомляли про те, що "фабрика тролів" спробувала розставити пастки перед проміжними виборами у США, але зазнала фіаско. Тролі намагалися давати "підказки" журналістам і сіяти паніку через можливе втручання в проміжні вибори, але не привернули до себе серйозної уваги.