Тепер син покараного російського мільярдера збирається застосувати цей же паспорт у спосіб, який більше відповідає бажанням Кремля. Він піде на референдум щодо членства Великобританії у ЄС 23 червня і проголосує "проти".
"Думаю, прихильники збереження членства в ЄС більш апелюють до серця, ніж до мозку", - сказав син російського олігарха Financial Times.
Видання нагадує, що прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон минулого тижня сказав, що Володимир Путін буде єдиним лідером, якому сподобається відмова британців від Євросоюзу.
Російські державні телеканали майже не висвітлювали історію з можливим виходом Британії з європейського об'єднання. Однак після слів Кемерона вони показали репортажі з коментарями м'ясника в місті Мелтон Моубрей, мешканців Порту Талбот і індустріальних містечок у Уельсі.
"Кількість євроскептиків на туманному Альбіоні вже переважає над тими, хто прихильний до ідеї залишитися в ЄС", - проголосив головний російський пропагандист Дмитро Кісельов.
В цей же час, російські чиновники теж звернули увагу на слова прем'єр-міністра Великобританії. Прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова сказала, що "Росія завжди стає великим фактором у всіх міжнародних кампаніях. Вони роблять інформаційний привід з нічого".
Разом з тим, результати голосування можуть серйозно вплинути на цілу низку російських чиновників, олігархів і їхніх дітей, які мають власність у Лондоні. Приміром, для Андрія Якуніна, у якого є будинок у районі Хампстед і комерційна нерухомість в районі Джона Вуда, результат референдуму грає роль. І, очевидно, він приєднався до євроскептиків.
"Великобританія – країна з найбільш міцними традиціями демократії, принаймні в Європі. Але чи ми впевнені, що нинішні інститути, які керують Євросоюзом сьогодні, відповідають цим традиціям, які зрозумілі для Великобританії?" - сказав Якунін.
Інший російський мільярдер Костянтин Малофєєв також закликає Британію відмовитися від "нехристиянського" європейського об'єднання і повернутися до "Англії Гілберта Честертона".
"ЄС в 2016 році нагадує Радянський Союз 1980-х років. Бюрократи сидять у Брюсселі і поняття не мають і не хочуть розуміти, що відбувається на місцях", - сказав він.
Видання пише, що деякі росіяни сподіваються на скасування санкцій проти Росії з боку Великобританії, якщо вона вийде зі складу ЄС. Також Лондон без ЄС може стати більш привабливим для росіян, які хочуть приховати крадені гроші.
"Brexit може піти на користь росіянам, тому що Об'єднане Королівство може стати між поблажливим до них", - сказав неназваний банкір у Москві.
Тим часом останні опитування свідчать, що більшість британців готові голосувати проти виходу з ЄС. Якщо враховувати всіх виборців, то супротивників виходу взагалі навіть на 20% більше. Тобто, з загальної кількості виборців 58% готові проголосувати за те, щоб Британія залишилася в ЄС, тоді як за вихід з Євросоюзу тільки 38%.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям. Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?