Російські дипломати сьогодні покинули Лондон і виїхали рейсом в Москву. Рішення про видворення британський уряд ухвалив через отруєння в Солсбері російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки. Рада національної безпеки Великобританії планує обговорити можливі нові заходи проти Росії через цей інцидент, повідомляє "Радіо Свобода"
Британські партнери по ЄС та НАТО висловили солідарність з Лондоном 19 березня. Вони засудили напад із застосуванням нервово-паралітичної речовини, розробленої російськими військовими.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель та прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після зустрічі у Варшаві 19 березня відзначили важливість спільної європейської відповіді на події у Великобританії.
"Європейський союз повинен забезпечити чітку реакцію, а не просто символічну. Російський агресор повинен знати, що він не може дозволити собі атакувати члена НАТО", - сказав польський прем'єр.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що союзники по НАТО "єдині в засудженні цього нападу", який він назвав "неприйнятним порушення міжнародних норм і правил".
Як повідомлялося, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно відкидає.
14 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" й озвучила список контрзаходів, вжитих її урядом у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства. Зокрема, Британія висилає 23 російських дипломатів, а також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включаючи можливе заморожування держактивів РФ.
Сполучене Королівство також ініціювало засідання Ради Безпеки ООН, в ході якого заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".