Російська пропаганда за кордоном зазнала поразки – Bloomberg

Поділитися
Російська пропаганда за кордоном зазнала поразки – Bloomberg Пропаганда РФ не змогла змусити мешканців Заходу полюбити Кремль. Ілюстрація © crimeavector.com.ua
Соціологічні дослідження свідчать, що Росію і Путіна у світі не люблять, а росіяни все більше не люблять нікого на світі.

Пропаганда президента 3, націлена на іноземних мешканців, зазнала повної поразки, так само як і всі зусилля Заходу у відповідь.

Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Леонід Бершидський. Він звертає увагу на результати дослідження компанії Pew Research Center, під час якого були опитані більше 45 тисяч людей в 40 країнах світу. Опитування проходило починаючи з березня цього року.

Проаналізувавши всі відповіді, експерти зробили висновок, що майже скрізь люди погано ставляться до Росії. При цьому мешканці Європи не люблять її більше, ніж американці. Крім того, у Москви мало друзів на Близькому Сході і в Південній Америці.

Добре до Росії ставляться африканці і азіати. Але це, на думку оглядача, швидше заслуга спадщини СРСР. Решта світу стали гірше ставитися до російської держави і ця тенденція почалася ще до окупації Криму і вторгнення на Схід України.

В цей же час, рейтинг Путіна ще гірший, ніж у країни, яку він очолює. Дані Pew Research Center свідчать про те, що російському президенту довіряють 32% африканців. І це найвищий показник. А найменше його люблять в Європі – 15%.

"Негативний рейтинг Путіна часто перевищує 75%. Світ вважає його лиходієм. Президент США Барка Обама обганяє його скрізь, навіть на Близькому Сході, де він найменше популярний", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що в лютому Держсекретар Джон Керрі сказав, що Росія витрачає більш ніж півмільярда доларів щороку, щоб заплутати телеглядачів, спричинити суперечки і популяризувати теорії змови за допомогою телеканалу Russia Today.

Але дані Pew Research Center свідчать про те, що ці гроші просто марнуються. Зусилля пропаганди не зосереджені на Азії і Африці, де Росія і Путін найбільш популярні. А в Європі і США, мешканців яких Кремль і намагається схилити на свій бік, ці зусилля не спрацювали.

"В цей же час, Путін дійсно перемагає в пропагандистській війні в Росії. Тут він витрачає на це більше грошей і контролює більшість ЗМІ з широкою аудиторією", - пише оглядач.

В цей же час, усі зусилля Заходу протидіяти російській пропаганді теж зазнали фіаско. На думку Бершидського, західні такі ж безсилі в Росії, як російські на Заході. І навіть якщо Вашингтон і Брюссель створять нову альтернативну пресу, яка руйнуватиме міфи Кремля, росіяни не повірять їй. Оскільки на сьогодні вони вороже налаштовані до всього західного.

В цей же час, старший співробітник Legatum Institute Петро Померанцев писав на сторінках Financial Times, що Путіна можна перемогти новинами і серіалами. Експерти Endowment for Democracy радять створити інформаційні агенції чи телеканали новин, які будуть звертати увагу на теми, яких Москва уникає.

Варто готувати інформаційні матеріали про ситуацію в російській медицині, в школах, судах тощо. Також експерти радять демонструвати росіянам документальні фільми на соціальну тематику: драматичні фільми про школи і шпиталі, реаліті-шоу про етнічну напругу в країні.

Раніше видання New York Times писало, що війська Росії в прикордонних селищах руйнують міфипропаганди. Невелике село Головінка перетворилося в епіцентр бойових дій. На військовій базі Кузьмінка неподалік раніше було порожньо й тихо. Але тепер тут повно солдатів і військової техніки.

Голова спостережної місії ОБСЄ Поль Пікар розповів журналістам New York Times про те, за даними спостерігачів, з 1 вересня минулого року до 1 липня 2015 року український кордон перетнули понад 20 тисяч чоловіків у військовій формі, які прямували в Донецьку і Луганську області.

"Вони нам сказали, що не можуть переходити кордон зі зброєю, але отримують зброю на тому боці", - сказав Пікар.

В цей же час, Нідерланди і Польща шукають фінансування на російськомовне ЗМІ без пропаганди. Метою проекту є те, щоб російськомовні жителі Східної Європи могли отримувати доступ до незалежної інформації, вільної від пропаганди. У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою. Про необхідність протидії пропаганді говорила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні, і представила план.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі