Війська Росії в прикордонних селищах руйнують міфи пропаганди – NYT

Поділитися
Війська Росії в прикордонних селищах руйнують міфи пропаганди – NYT Російські війська біля кордонів України руйнують міфи пропаганди Кремля. Ілюстрація
Російські селяни розповідають про наплив військових з далеких регіонів, через яких зростає злочинність.

Пропаганді Кремля вдається заплутати далеких дипломатів США і ЄС про відсутність російських військ в Україні. Однак в прикордонних російських селищах ці байки просто смішні і здаються очевидною брехнею.

Про це на сторінках New York Times пише Ендрю Крамер, який нагадує, що вже рік великий військових контингент Росії розтягнувся вздовж східного кордону України. Кремль запевняє, що нібито він проводить навчання в прикордонній зоні і час від часу оголошує відвід військ. Але російські селяни, які живуть поруч з кордоном України, вже звикли до великого напливу солдатів.

"Невелике село Головінка перетворилося в епіцентр бойових дій. На військовій базі Кузьмінка неподалік раніше було порожньо й тихо. Але тепер тут повно солдатів і військової техніки", - йдеться в статті.

За словами місцевих мешканців, у Кузьмінці зараз базуються десятки тисяч солдатів. Селяни вбачають в цьому певну вигоду. Приміром, Володимир нещодавно відкрив кіоск з курчатами гриль і радіє виторгу за рахунок солдатів. В цей же час, рівень злочинності з приходом російських солдатів теж зріс.

"Є навіть повідомлення про стрільбу з гранатомета в барах. Кількість злочинів у Ростовській області зросла на 24%", - пише Крамер.

Він пише, що російсько-український кордон у цьому місці став "дірявим". І російські війська безперешкодно перетинають його, потрапляючи на окуповані проросійськими терористами і армією Росії території Донецької і Луганської областей.

"Коли ми нещодавно там перебували, всього за кілька годин повз пройшли близько дюжини солдат з монголоїдними рисами обличчя, що характерно для деяких етносів Сибіру. Також солдатів з такими рисами бачили у боях на боці бойовиків на Сході України. У мирний час по обидва боки російсько-українського кордону навряд чи можна було зустріти солдатів з монголоїдною зовнішністю", - йдеться в статті.

Голова спостережної місії ОБСЄ Поль Пікар розповів журналістам New York Times про те, за даними спостерігачів, з 1 вересня минулого року до 1 липня 2015 року український кордон перетнули понад 20 тисяч чоловіків у військовій формі, які прямували в Донецьку і Луганську області.

"Вони нам сказали, що не можуть переходити кордон зі зброєю, але отримують зброю на тому боці", - сказав Пікар.

12 липня президент України Петро Порошенко розповів про рекордну кількість російських військ біля кордону. У той же час президент зазначив, що Збройні сили України істотно підвищили свою боєготовність, солдати пройшли тренування і у них високий бойовий дух.

26 червня головнокомандувач військами НАТО також зазначив нарощування Росією військ на кордоні з Україною. Він підкреслив, що кордон Росії з Україною "широко відкрита", що дозволяє РФ безперешкодно здійснювати підтримку бойовиків в Донбасі.

У травні генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Росія перекидає війська в Україну під виглядом військових навчань.

У тому ж місяці Google опублікував фото скупчення російських військ в 20 км від кордону України.

У квітні посол США в Україні Пайетт розповів про найбільшої концентрації військ РФ на кордоні з Україною з жовтня 2014 року.

"Росія продовжувала поставляти важкі озброєння в східну Україну після вступу в силу Мінського угоди про припинення вогню від 15 лютого", - зазначав Пайетт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі