Пропаганда Кремля намагається заплутати людей і приховати правду – Die Zeit

Поділитися
Пропаганда Кремля намагається заплутати людей і приховати правду – Die Zeit Хіггінс вважає, що з пропагандою Кремля можна боротися фактами. Ілюстрація © bellingcat.com
Британський блогер, який відстежує російські війська в Україні, пояснив, як боротися з російською брехнею.

Пропаганда Росії не ставить за ціль переконати світ в правдивості своєї точки зору. Навпаки, Кремль намагається створити якомога більше версій одних і тих же подій, щоб люди заплуталися і зробили висновок, що неможливо зрозуміти, де правда, а де брехня.

Так в інтерв'ю Die Zeit пояснив суть російської пропаганди засновник дослідного проекту Bellingcat Еліот Хіггінс, який відстежує рух і дії армії Росії на Сході України завдяки інтернету.

Зокрема, він відстежив "Бук", з якого був збитий малайзійський лайнер Boeing 777 в Донбасі. За словами Хіггінса, він знає, звідки приїхала система ППО, хто з неї випустив ракету і куди вона поділася після того. За словами блогера, з російською пропагандою легко боротися за допомогою фактів.

"Просто варто говорити: "Добре, це те, що ви кажете, а ось факти, які ми можемо довести". Таким чином можна розвінчати багато фальшивок. Наприклад, російський президент Володимир Путін і його уряд кажуть, що в Україні російських військ і російської зброї немає. Ми можемо на основі доказів показати, що це не так", - пояснює британець.

Читайте також: Могеріні представила план протидії пропаганді РФ

Хіггінс розповів, що він не лише перебирає сотні сторінок в соціальних мережах і інтернеті в пошуках правди про війну на Сході України. За його словами, він співпрацює з такими організаціями, як Human Rights Watch, звертається до урядів багатьох країн і налагоджує зв'язки з чиновниками.

"Інколи мене просто шокує, коли хтось з чиновників каже, що не знає, чи є російські війська в Україні чи ні. І ці люди сидять в уряді", - каже блогер.

За його словами, аби боротися з пропагандою Bellingcat почали перекладати свої звіти російською мовою. Тим більше, що 25% читачів виявилися мешканцями Росії. При цьому він визнав, що державні ЗМІ РФ намагаються очорнити його і приписують йому таємне фінансування ЦРУ тощо. За його словами, агресивну політику Кремля в інтернеті захищають не лише урядові "тролі", а й росіяни, які дійсно вірять пропаганді.

Раніше видання Newsweek писало, що британський блогер Еліот Хіггінс став ворогом Росії через боротьбу з її брехнею.

Західна розвідка відзначила досягнення Хіггінса. Власне, він і прибув в Брюссель для того, щоб поділитися своїми роботами з НАТО. Але розвідувальне хобі нажило для британця ворогів. В 2013 році він використав відео з YouTube, щоб виявити застосування хімічної зброї урядом Башара Асада. Через рік після того "Ісламська держава" атакувала його сайт після того, як він визначив місце, де терористи відрізали голову Джеймсу Фолі.

А тепер він став ще й ворогом для Росії. Армія російських ботів "тролить" його в соціальних мережах. А російські ЗМІ, які контролює Кремль, часто його засуджують і намагаються показати в поганому світлі. Також організація Хіггінса Bellingcat з'ясувала, що російські військові обстрілювали Україну просто з території військової бази РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі