Про це повідомляє Gazeta Wyborcza, додаючи, що байку про підводний бій розповсюдили і інші російські ЗМІ. Згідно з нею, після зіткнення з російським судном, польська субмарина була "дуже пошкоджена" і їй знадобилася допомога буксира, щоб повернутися на базу. Однак у Варшаві заперечують цю історію.
Прес-секретар міністерства оборони Польщі Бартоломей Місєвич написав на офіційній сторінці в Twitter: "Спростовую цю інформацію. Не було жодної сутички польського і російського човнів. Це російська пропаганда, яка шукає проблем там, де їх немає".
Інформацію російського телеканалу також прокоментували у військово-морському флоті Польщі.
"Спростовуємо сьогоднішню інформацію в пресі про те, що нібито польська субмарина "Orzeł" зіштовхнувся з російським підводним човном. Всі польські субмарини перебувають зараз у військовому порту в Гдині", - повідомили військові.
Gazeta Wyborcza зауважує, що російські ЗМІ через якийсь час прибрали інформацію з публікації. З початку військової агресії Росії проти України, російські ЗМІ активно поширюють дезінформацію, зокрема про війну в Донбасі. Видання Die Welt писало, що Німеччина посилить боротьбу з російською пропагандою. Видання пише, що BND також планує відновити практику "контршпигунства", що включає в себе вербування агентів іноземних спецслужб і подальшу роботу з ними. Ця практика була припинена після терактів 11 вересня 2001 року в США.
Раніше Росія визнала свою пропаганду найбільш дієвою в Чехії, Австрії та Угорщині, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на дані західних спецслужб. Натомість у рейтингу британці, естонці й данці виявилися найменш вразливими до російської дезінформації.
У Латвії журналіста пропагандистського каналу Russia Today Грема Філліпса поліція нацбезпеки включила в "чорний список" й заборонила в'їзд в країну на три роки.