Глядачам кажуть, що Клінтон вважає Росію ворогом і їй не можна довіряти. А з'їзд Демократичної партії російська пропаганда зображує як доказ, що американська демократія – це фікція.
Про це сьогодні пише Washington Post. Ставши кандидатом від демократів, Клінтон у своїй промові підтвердила свою прихильність до НАТО і сказала, що вона "пишається можливістю виступити разом з союзниками по альянсу проти загроз, включно з Росією".
Вона дорікнула своєму супернику – кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу, який ставить під сумнів потребу в існуванні західного альянсу і припускає, що, ставши президентом, він не буде виконувати зобов'язання перед союзниками, зокрема в Балтії. Таким чином, позиція Трампа щодо НАТО дуже подобається Кремлю, а заяви Клінтон – ні.
"Вона лише один раз згадала Росію, але цього вистачило щоб зрозуміти: ера перезавантаження закінчилася", - сказали в ефірі "Первого" каналу в Росії.
Видання також нагадує, що Клінтон порівнювала російську окупацію Криму з діями Адольфа Гітлера в часи Другої світової війни. Це порівняння дуже образило Росію, оскільки головне джерело своєї національної гордості вона черпає з перемоги над нацистським Третім рейхом.
У свою чергу, Трамп в неділю в інтерв'ю ABC сказав, що він збирається визнати російську окупацію Криму. При цьому він повторив російську вигадку про те, що нібито "мешканці Криму самі хотіли приєднатися до Росії". Тому він викликає більше симпатій в Кремлі.
Російський "Первый" телеканал говорить про Клінтон як про політика, "який поставив себе вище закону, який готовий перемогти за будь-якою ціною і змінити свої принципи залежно від політичної ситуації". Звісно, ведуча в ефірі зауважили, так про кандидата від демократів "думають прихильники Трампа". Але це невеличка ремарка, яку глядачі легко могли пропустити повз увагу. Тим часом телеканал "Россия" показував протести проти Клінтон, учасники яких "почуваються зрадженими після витоку електронних листів і нечесне ставлення до Барні Сандерса під час кампанії". При цьому саме Росія стала головним підозрюваним у викраденні скандальних конфіденційних листів.
Раніше видання Financial Times писало, що кампанія проти Клінтон перейшла на вулиці Москви. Російська націоналістська, яка бореться за місце в Держдумі, чомусь влаштувала кампанію про кандидата в президенти в США. На думку російських експертів дії націоналістки цілому відображає курс політичного порядку денного Кремля і його антиліберальний і антизахідний ухил.
Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект.
Раніше видання Los Angeles Times писало, що спецслужби Росії допомагають Трампу, і це загроза для США. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.