Росіяни втомилися від новин про західну "агресію" - The Economist

Поділитися
Росіяни втомилися від новин про західну "агресію" - The Economist У путінської пропаганди є вразливі місця © siapress.ru
Санкції починають "кусатися", і ентузіазм до війни й ізоляції у росіян починає танути.

Президент Росії Володимир Путін поки популярний серед росіян на тлі конфлікту в Україні, але все може змінитися досить швидко, пише The Economist.

Російський канал назвав останнє звернення президента Путіна до Федеральних зборів "Посланням згори". Головний путінський пропагандист Дмитро Кисельов порівняв виступ російського президента з виступами Рузвельта, Черчілля і де Голля.

Звернення Путіна мало оборонний підтекст. Він назвав Крим священним місцем порівнявши його з Храмовій горою. Насправді ж, як пише видання, на подив мало росіян знає що-небудь про хрещення Володимира в Криму. Для них півострів пов'язаний з гедонізмом, а не з духовністю.

"Це місце для відпочинку, літніх романів, державних санаторіїв та дач. Це також центр післяімперської ностальгії Росії, тому він так привабив Путіна", - йдеться в статті.

Як підкреслюється в статті, сучасна російська ідеологія фокусується на минулому. "Але ключовим елементом у цьому залишається протистояння з Америкою", - наголошується в публікації. У виступі Путіна також фігурувала ця позиція. Оскільки російський президент підкреслив, що санкції - це не результат його вторгнення в Україну, а бажання Заходу послабити Росію.

Основною причиною довіри росіян пропаганді є те, що вона звучить в унісон з їх почуттями. Видання наводить слова історика Михайла Ямпольського, який стверджує, що домінуючим почуттям у росіян, яке підживлює Кремль, є образа. Також використовується і почуття ревнощів і ворожнечі. Люди, які не можуть нічого змінити у своїй долі, знаходять собі уявного ворога, чи то українські "фашисти" або американські імперіалісти.

Тим не менш, як і радянська пропаганда, яка звинувачувала зовнішніх ворогів у невдачах країни, нинішня має вразливі місця у своїй версії подій. Коли телевізійні зображення суперечать особистого досвіду людей, пропаганда перестає працювати. Багато росіян вже втомилися від новин про західну "агресії", вони хочуть дивитися мелодрами і казки.

Більшість росіян дійсно потребують інформації в новинах про те, що в Росії розгортається економічна криза, про що не згадав Путін у своєму посланні Федеральним зборам. Падіння курсу рубля, яке провокує різке зростання цін на продовольчі товари, що турбує громадян Росії куди сильніше, ніж доля бойовиків в Україні.

"Тепер, коли санкції починають кусатися, ентузіазм до війни і ізоляції швидко зменшується", - йдеться в статті. За останні дев'ять місяців опитування громадської думки показують, що підтримка присутності російських військ в Україні впала з 74% до 23%. "Санкції працюють", - вважає директор Аналітичного центру Юрія "Левада-Центру" Лев Гудков. Споживачі великих міст Росії "не готові затягнути пояси".

Незважаючи на зростаючу тривогу з приводу рівня життя, рейтинг популярності Путіна залишається на рекордно високому рівні. Тим не менш, це може незабаром змінитися, вважає автор публікації. "Путін усвідомлює небезпеку. Для підтримання своєї позиції, він потребує зняття Заходом санкцій, що дозволило б вплинути на економічне зростання Росії, але разом з тим, він має дотримуватися своєї теорії про зовнішнього ворога", -наголошується в статті.

Послання Путіна повинно було переконати народ і еліту, що нічого страшного не відбувається, і що Росія може витримати як санкції Заходу, так і падіння цін на нафту. Тим не менше, Путін виглядав втомленим і стурбованим, ніж видавав відсутність впевненості в собі. Це була повна протилежність тому Путіну, який був ще рік тому, резюмує автор.

Читайте також: Путін слабне, але не зупиниться через відчай і економічні проблеми – Washington Times

Видання Die Zeit писало, що не Захід виштовхує Росію з Європи, це робить сам Путін. Сьогоднішня Росія відрізняється від попередньої. Агресія проти сусідньої країни - більш ніж спроба збільшити сферу впливу Росії. Крім того вона ігнорує будь-які демократичні рухи всередині самої країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі