А це спричиняє інфляцію і позбавляє Кремль необхідних для подібних геополітичних ігор доходів. Однак Путін саме через економічні труднощі не зупиниться. Про це сьогодні на сторінках американської газети республіканців The Washington Times пише Кім Холмс - колишній помічник держсекретаря США Коліна Пауелла.
Він зауважує, що Захід намагається заспокоїти агресивного президента Росії економічними проблемами. Але цього не сталося. Проросійській терористи на Сході України не складають зброї. А країни Північної Європи теж потрапили під загрозу, судячи з численних військових провокацій, які Росія влаштовує біля їхніх кордонів.
"То чому ж Путін продовжує діяти як агресор, в той час як його економіка скорочується? Найбільш очевидна відповідь: тому що його економіка скорочується. Ніщо так не відволікає росіян від власних проблем, як надуманий страх перед зовнішнім ворогом, особливо з Америки", - йдеться в статті.
Ще одна можлива причина агресивної політики Путіна в Україні – це надто нерішуча позиція Заходу. Також, на думку колишнього помічника держсекретаря США, може спрацювати фактор відчаю.
"Час не на боці Путіна. Економічні проблеми можуть обмежити його можливості в довгостроковій перспективі, але найближчим часом він спробує використати різні погляди на Заході у власних інтересах", - вважає колишній дипломат.
Тому, на думку автора, Україна, ЄС і США повинні бути обачними. Неможна допустити ослаблення тиску на режим Путіна, щоб змусити його зупинитися. Нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Путіна у "створенні проблем" у Європі. Вона пригадала російському президенту не лише конфлікт в Україні, а й Грузії і Молдові. В цей же час, економічні труднощі тиснуть на режим президента Росії. Путін більше не може вимінювати свободу росіян на зарплати.