Росіяни бояться України більше, ніж "Ісламської держави" - дослідження

Поділитися
Росіяни бояться України більше, ніж 48% росіян вважають ймовірним напад на РФ © livekuban.ru
Найбільшу небезпеку, на думку громадян РФ, представляють США.

Близько половини росіян вважають, що існує загроза нападу на Російську Федерацію з боку інших держав. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Всеросійським центром дослідження громадської думки (ВЦИОМ) в жовтні 2015 року.

48% респондентів заявили про те, що вважають загрозу збройної агресії проти РФ реальною. Протилежної думки дотримуються 43% опитаних. За даними ВЦИОМ, частка росіян, якы вірять у загрозу нападу на Росію зросла більш ніж на третину. В 1990 році таких було лише 13%.

Серед тих 48%, хто вірить в можливість нападу на РФ, більшість схиляється до думки, що цього слід очікувати від США − 53%. 10% побоюються агресії з боку України, 6% − "Ісламської держави". На четвертому місці – блок НАТО, агресію, з боку якого вважають можливою 5% росіян.

Примітно, що 25 років тому головним супротивником росіяни вважали Німеччину (ворогом її назвали 23% респондентів), сьогодні ж нападу ФРН на РФ не побоюється практично ніхто.

Також 32% опитаних вважають, що російська армія є найсильнішою, 49% відносять її до кращих армій світу. Більша частина респондентів (52%) схвалила підвищення витрат на армію.

В прес-релізі дослідження повідомляється, що співробітниками ВЦВГД було опитано 1600 чоловік в 130 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках РФ. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Читайте також: Більшість росіян хочуть ліквідувати або ізолювати повій, гомосексуалістів і сектантів

Раніше були опубліковані результати статистичного дослідження "Левада-Центру", згідно з яким до ідеї "повернення Криму Україні" позитивно ставляться 15% жителів Росії, негативно – 83%.

На запитання соціологів "чи Повинна Росія піти назустріч вимогам заходу і обмежити підтримку донецької та луганської народних республік, ополченців на сході України?", позитивно відповіли 20%, негативно – 72%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі