Про це в редакційній статті пише The Times, додаючи, що жаліти дипломата було б легше, якби його робота була чимось більшим ніж просто перекручуванням фактів. Він стверджує, що замороження англійсько-російських відносин почалося зі спалахом війни в Сирії і посилилося через конфлікт в Україні. Насправді ж відносини погіршилося тому, що Росія занадто багато разів порушила міжнародні закони, а також через те, що Володимир Путін продовжує безрозсудно балансувати на межі війни.
Співпраця в області розвідки з Росією стало неможливим тоді, коли в Лондоні отруїли російського дисидента і колишнього агента КДБ Олександра Литвиненка. Відмова російської влади допомагати у проведенні вичерпного розслідування цього вбивства унеможливило обмін розвідувальними даними.
Певний обмін інформацією все ж відбувся під час зимових Олімпійських ігор в Сочі минулого року з метою зменшити загрози терористичних атак під час змагань. А коли невдовзі після ігор Володимир Путін вирішив розв'язати війну проти України, стало зрозумілим, що відносини, які б ґрунтувалися на довірі, не можливі.
Анексія частини України було порушенням світового порядку. Активний підрив стабільності на Сході України став сигналом, що стратегічна мета Путіна полягає в дестабілізації Європи в цілому. Його тактика "гібридної" війни стала способом оминути міжнародні правила ведення війни і нейтралізувати НАТО. Російські бомбардувальники підійшли впритул до британського повітряного простору і порушили кордони союзників НАТО.
Таким чином, поведінка Росії вказує на те, що її навряд чи можна назвати країною, яка хоче співпрацювати на умовах партнерства. Тепер її посол Яковенко закликає Великобританію до обміну розвідувальними даними щодо "Ісламської держави" в Сирії. Це абсурдна ідея. Росія ділиться даними розвідки з Іраном і "Хезболою", урядом Башара Асада і Іраком, які також хочуть зберегти нинішній режим при владі в Сирії.
Росія довго відкрито не наважувалася втручатися у сирійський конфлікт, але вже встигла порушити базові міжнародні закони ведення війни. Авіаудари в Хомсі цього місяця вбили 59 мирних сирійців, з них 33 – діти. Про це повідомляють правозахисники Human Rights Watch.
В місті Тер Маалех російська бомба впала на чергу за хлібом, в результаті чого загинув один з лідерів "Вільної сирійської армії". Росія і режим Асада ніколи не попереджали мирних мешканців про заплановані авіаудари у їхньому регіоні.
Яковенко нарікає на відсутність особистих відносин між британськими і російськими лідерами. Але історія таких відносин показує, що Кремль використовує їх для маніпулювання. Примирливі жести лідера будь-якої країни призводить до того, що Москва вважає це слабкістю.
На початку жовтня міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що Росія здійснює безладні бомбардування Сирії, які призводять до загибелі мирних жителів. За словами Фэллона, попередні дані розвідки вказують на те, що з 20 авіаударів, нанесених російськими військовими в Сирії, всього один припадає на позиції бойовиків "ІД".
Видання Financial Times повідомило, що Великобританія приєднається до планів США та Німеччині,розгортання військ НАТО на довгостроковій основі в країнах Балтії для зміцнення східних кордонів Альянсу. Згідно з інформацією видання, глава британського оборонного відомства Майкл Феллон на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в Брюсселі підтвердить "прихильність Великобританії в підтримці суверенітету демократичних держав Східної Європи".