Росія знову відмовилася передавати Польщі документи по Смоленській авіакатастрофі

Поділитися
Росія знову відмовилася передавати Польщі документи по Смоленській авіакатастрофі Польща вже 5 років не може отримати документи по Смоленській авіакатастрофі © podrobnosti.ua
Польща безрезультатно намагається отримати папери ще з травня 2010 року.

Росія відмовила Польщі в передачі документів по організації повітряного руху в аеропорту Смоленська, необхідні для розслідування аварії літака польського президента леха Качиньського Ту-154, повідомляє "Польське радіо" з посиланням на Головну військову прокуратуру країни

Як повідомив майор Марцин Максьян, Польща з травня 2010 року безрезультатно намагається отримати "Інструкцію організації польотів в аеропорту Смоленськ-Північний" і "Державні авіаційні положення організації польотів Федерального агентства повітряного транспорту".

Російські відомства заявляють про неможливість отримання повного доступу до документів, посилаючись на одне з положень Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах 1959 року.

"Це положення говорить, що можна відмовити у наданні юридичної допомоги, якщо запитувана сторона визнає, що виконання такого запиту може завдати шкоди суверенітету, безпеці, суспільному ладу або іншим основним інтересам держави", - сказав Максьян.

Тим не менш, "Державні авіаційні положення..." прокуратура Польщі має намір отримати іншому шляхом, оскільки вони є документом чинного законодавства, а тому доступний широкому загалу.

Читайте також: Партія Качинського вимагає від Сейму Польщі оголосити солідарність з Україною – Rzeczpospolita

Літак польського президента леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. На борту перебували 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Загинули всі, в тому числі президент лех Качиньський, його дружина і частина керівництва Польщі.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, згідно якої пілотів польського урядового літака Ту-154, змушували посадити повітряне судно. В кабіні перебували сторонні особи, які давали пілотам "поради".

"протягом 20 хвилин перед катастрофою магнітофон зареєстрував 7 спроб умиротворення і тиші. Від звичайного "Тсссс", "Тихо там", "Вийти звідси!" аж до "бл.., перестаньте, прошу" за 2,5 хвилини до катастрофи", - пише RMF FM.

Раніше в березні 2015-го окружна військова прокуратура у Варшаві висунула звинувачення у скоєнні злочину двом росіянам-контролерів руху в Смоленську за причетність до авіакатастрофи літака президента Качинського.

"Першому з них висунуто звинувачення у доведенні до безпосередньої небезпеки катастрофи в повітряному русі, а іншому пред'явлено звинувачення в несвідомому доведенні до катастрофи в повітряному русі", - заявив голова прокуратури Іренеуш Шельонг.

В Росії звинувачення на адресу своїх громадян спростовують.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі