Про це повідомляє Radio Free Europe Radio Liberty, додаючи, що нова військова база розташована на великому острові Земля Александри, який входить що архіпелагу Франца-Йосифа. У російському Міноборони кажуть, що її площа 14 квадратних кілометрів. Будівельні роботи майже завершені. Усі будівлі військової бази, яка отримала назву "Арктичний трилисник", розфарбовані в білий, червоний і синій кольори, як на прапорі Росії.
Видання нагадує, що Росія нарощує свою військову присутність в Арктиці, а у своїй військовій доктрині вона надала особливої пріоритетності захопленню багатого на корисні копалини регіону.
Тим часом, Норвегія має намір збільшити військовий бюджет на тлі військової активності РФ в Арктиці. Зокрема, більш ніж на 20% збільшиться фінансування норвезької служби військової розвідки, якої в 2016 році влада має намір виділити 1,55 млрд крон ($ 188 млн). У проекті бюджету зазначається, що "спостереження за ситуацією в Росії" і в Арктиці буде пріоритетом для розвідслужби.
Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.
Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".