Росія заявила про готовність виступити посередником між Індією і Пакистаном

Поділитися
Росія заявила про готовність виступити посередником між Індією і Пакистаном © відкриті джерела
Ескалація у відносинах між двома ядерними державами сталася після теракту в Кашмірі 14 лютого.

Росія заявила про готовність виступити посередником між Індією і Пакистаном, щоб знизити напруженість між двома ядерними державами. Про це в четвер заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Ескалація у відносинах між країнами сталася після теракту в Кашмірі 14 лютого.

"Якщо вони захочуть, то звичайно", - цитує його слова російське держінформагентство.

Москва запропонувала це після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що американське посередництво допомагає розрядити кризу.

У Росії тісні стосунки з Індією, яка закуповує велику кількість російської військової техніки. Її відносини з Пакистаном в останні роки також стали тепліше.

Прес-секретар російського МЗС Марія Захарова пізніше підкреслила, що Москва готова зробити все можливе, щоб допомогти.

"Ми стурбовані ескалацією напруженості у відносинах між Індією і Пакистаном і небезпечним маневруванням збройних сил двох країн поблизу лінії контролю, що може призвести до прямих військових зіткнень", - прокоментувала вона.

26 лютого пакистанські ВПС заявили про те, що збили два індійських літаки у повітряному просторі Пакистану. Індія, у свою чергу, підтвердила втрату одного винищувача і заявила про знищення пакистанського бойового літака. Авіаудари ВПС Індії стали першими з 1971 року, обидві країни володіють ядерним потенціалом. У Міністерстві закордонних справ Індії заявили про те, що наліт став відповіддю на "небажання влади Пакистану розібратися з терористичною загрозою на своїй території".

Читайте також: Пакистан закликав Індію до переговорів

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року. Розділ Кашміру не закріплено офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Попри те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. Відтоді радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану.

Докладніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі