Авіаудар у Кашмірі: Пакистан заявляє про збиті індійські літаки

Поділитися
Авіаудар у Кашмірі: Пакистан заявляє про збиті індійські літаки Пакистан заявляє, що збив два літаки і затримав індійського льотчика, в Індії заяву поки не коментують © відкриті джерела
Індійського льотчика, який катапультувався, затримано, стверджують пакистанські військові.

Два літаки ВПС Індії збито напередодні, під час авіаудару по позиціях бойовиків угрупування "Джаіш-е-Мухаммад" у Кашмірі, повідомляє російська служба BBC news із посиланням на генерал-майора ВПС Пакистану Асіфа Гафура.

За даними пакистанських військових, один літак впав над територією Кашміру, що перебуває під контролем Пакистану, ще один – над територією Індії.

"Пакистанські ВПС збили два індійські літаки в повітряному просторі Пакистану. Один літак впав в пакистанському Кашмірі, а інший розбився на індійській стороні", - підкреслив Гафур.

Військовий стверджує, що індійського пілота затримано після катапультування, ще двоє знаходяться в районі падіння літака. Індія заяви про збиті літаки і затримання пілота нині не коментує.

Зазначимо, авіаудари ВПС Індії стали першими з 1971 року, обидві країни володіють ядерним потенціалом. У Міністерстві закордонних справ Індії заявили про те, що наліт став відповіддю на "небажання влади Пакистану розібратися з терористичною загрозою на своїй території".

Також у МЗС заявили про те, що на цій території готують бойовиків для нових атак проти Індії. Унаслідок авіанальоту, за словами індійських дипломатів, ліквідовано 300 бойовиків.

Раніше прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан повідомив про те, що його країна не має жодного відношення до вибуху смертника, унаслідок якого загинули 40 індійських солдатів у Кашмірі, і додав, що напруженість може лише послабити діалог.

Читайте також: В Індії закликали завдати "точкові удари" по території Пакистану

Індія і Пакистан претендують на цілу територію Кашміру, яка нині розділена. Повстанці борються з індійським контролем із 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплено офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Попри те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. Відтоді радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану.

Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення у 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується. Докладніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі