Про це сьогодні пише колишній високопоставлений чиновник міністерства фінансів США Хуан Зарате на сторінках Financial Times.
Він зауважує, що Кремль продовжує далі агресивно поводитися, не зважаючина економічні втрати. А російські компанії, які потрапили в "чорний список" санкцій, намагаються знайти спосіб їх оминути.
"Компанія "Роснефть"збирається придбати норвезьку North Atlantic Drilling. Таким чином російські нафтовики отримають доступ до технологій розробки нафтових родовищ в Арктиці, які Захід заборонив продавати Росії", - йдеться в статті.
В цей же час, російські інвестори шукають, в що в класти гроші у Лондоні, Франкфурті чи Нью-Йорку. А тим часом Володимир Путін компенсовує економічні збитки за рахунок накопичених роками мільярдів з фонду національного благоустрою і за рахунок пенсій.
Паралельно на кожен удар Заходу по російській економіці, Кремль відповідає ударом у відповідь. Зарате нагадує, що Росія припинила постачати газ Україні і тим самим налякала ЄС перед зимою. Однак це не єдина карта, яку може розіграти Путін.
На думку економіста, Заходу треба бути готовим до того, що Кремль може заборонити літакам авіакомпаній з ЄС і США користуватися повітряним простором Росії. Також він може припинити продавати ракетні двигуни для космічної програми США і зупинити постачання титану західним авіабудівельникам.
"Санкції більше не повинні обмежуватися лише дипломатією. Варто їх розглядати як тривалу кампанію, яка поставить Путіна і ринки в незручне становище. Тільки так ЄС і США зможе добитися ефективного результату", - вважає еконміст.
Нагадаємо, що вчора президент США Барак Обама назвав умови скасування санкцій проти Росії. В цей же час, український прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить західних партнерів не скасовувати санкції. !zn