Після повної підтримки режиму президента Венесуели Ніколаса Мадуро Росія починає проявляти ознаки сумніви в його здатності протистояти виклику з боку опозиції. Хоча Москва не відмовилася від публічної підтримки Мадуро, вона дедалі більше визнає, що катастрофічний стан економіки Венесуели невблаганно виснажує те, що залишається від його суспільної підтримки, заявили агентству Bloomberg два джерела, близьких до Кремля.
У той же час, небажання армії розправлятися з власними громадянами обмежує здатність Мадуро застосовувати силу, щоб придушити виклик його правлінню, розповіли джерела.
Агентство зазначає, що Москва, як і раніше насторожено ставиться до опонентів Мадуро, підтримуваних США, але гостро усвідомлює, як мало в неї важелів, щоб врятувати клієнта, який надто глибоко загруз у фінансових проблемах, щоб Кремль міг виручити його, і занадто далеко для Росії, щоб розгорнути значні військові сили для підтримки Мадуро.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".