Росія стає маріонеткою Путіна на фінансових ринках - Die Welt

Поділитися
Росія стає маріонеткою Путіна на фінансових ринках - Die Welt Путін добре знає, що банкрутство Росії боляче вдарить по економіках інших країн © kremlin.ru
Путін може використовувати загрозу банкрутства Росії як інструмент у відносинах з іншими країнами.

Фінансисти оцінюють ймовірність виникнення дефолту в Росії приблизно у 23%, пише Die Welt.

Центробанк Росії вже кілька тижнів веде безнадійну боротьбу в спробах зупинити падіння рубля. Але, як зазначає автор статті, у президента Росії Володимира Путіна є ще один козир.

Росія, як це часто у неї відбувається, знайде "дисидентів", яких оголосять ворогом номер один. Видання зазначає, що днями депутати Держдуми попросили дати правову оцінку діям Центробанку РФ на чолі з Ельвірою Набіулліною. Вона, на їх думку свідомо завдала шкоди країні, допустивши обвал рубля.

Цей епізод показує, наскільки знервовані настрої переважають у Москві у зв'язку з падінням рубля. Тільки за останні сім днів російська валюта втратила 18% своєї вартості, що є самим швидким падінням з жовтня 1998 року. Тоді криза призвела до банкрутства Росії. Гравці ринку оцінюють ймовірність виникнення нового дефолту в приблизно 23%. Це найвищий показник ймовірності з часів дефолту 2008 року.

У статті йдеться, що рубль нічим підтримувати. Із початку року російська валюта втратила майже 40% своєї вартості. Центробанк намагається уникнути катастрофи. Так, 2 грудня він витратив $ 700 млн, щоб врятувати рубль. Це перше велике втручання з моменту, коли рубль відпустили у вільне плавання.

Валютні резерви Росії скоротилися на 21% в цьому році. У російських компаній немає більше доступу до іноземних фінансових ринків. У російських банків різко скоротилася прибуток через кризу. Багато компаній просили допомоги у російського уряду через фінансові труднощі.

У статті зазначається, що російське банкрутство може боляче вдарити і по єврозоні. Проблема в тому, що Росія несе тягар зовнішнього боргу. Приватні і державні зобов'язання перед іноземними кредиторами склали 734 мільярдів доларів, 540 мільярдів з них - в іноземній валюті.

"Для світової економіки буде вкрай небезпечно, якщо зовнішній борг Росії в 700 млрд не буде виплачено", - попереджає економіст Карл Вайнберг. "Кредитори в зоні євро, США і в інших країнах світу відчують це на собі", - каже він. Путін, звичайно, добре про це знає. Російський президент, як думають деякі, може використовувати загрозу банкрутства, щоб продемонструвати свій грізний жест.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's 3 грудня опублікувало рейтинг країн з найбільшими геополітичними ризиками, "де Росію можна знайти на перших позиціях". Кредитний рейтинг Росії знаходиться на рівні ВВВ, але незабаром може бути знижений, йдеться в статті. Але, як резюмує автор статті, росіяни не сумують з цього приводу, а намагаються жартувати про економічну кризу.

Німецьке видання Farankfurter Allgemein писало, що обвал рубля нагадав росіянам економічна криза і дефолт в Росії, який стався 16 років тому через падіння цін на нафту. Як і тоді, дорогими стали не тільки імпортні товари, але і звичайна гречка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі