В Росії росте політична напруга через кризу в економіці – Frankfurter Allgemeine

Поділитися
В Росії росте політична напруга через кризу в економіці – Frankfurter Allgemeine В Кремлі почалися кадрові перестановки. © kremlin.ru
Продукти на російських полицях дорожчають, зарплати почали скорочувати, а в Кремлі влаштували перестановки.

Цього тижня обвал рубля нагадав росіянам економічну кризу і дефолт, який в Росії стався 16 років тому через падіння цін на нафту. Як і тоді, дорогими стали не лише імпортні товари, а й звичайна гречка.

Політична напруга в Росії зростає в той час, як президент Володимир Путін розповідає, що ріст цін на нафту це навіть добре для його країни. Про це сьогодні пише оглядач німецького видання Farankfurter Allgemeine, який нагадує слова російського президента про те, що через дорогий долар його країна тепер нібито більше заробляє рублів.

В цей же час у Міністерстві економіки РФ прогнозують, що в наступному році російська економіка скоротиться на 0,8% замість обіцяного раніше зростання. Тому Путін, попри пошуки позитиву в економічних проблемах, вчора підписав закон, який заморожує премії чиновникам до 2016 року. Крім того, в деяких регіонах Росії вже почали скорочувати зарплату лікарям, вчителям і вихователям у дитсадках. А нині, щоб заощадити гроші, Кремль відмовився від побудови газопроводу "Південний потік".

А тим часом політична напруга в Москві дедалі більше зростає. Лідер партії "Единая Россия" Євген Федоров звинуватив "Центробанк" в економічній катастрофі Росії і попросив Генпрокуратуру розслідувати проти відомства справу. І не зважаючи на те, що Федоров вже робив одіозні заяви раніше і йому "ввижалися"скрізь агенти ЦРУ, російська Феміда послухала його прохання і відкрила розслідування.

В Кремлі ж почалися кадрові перестановки. Путін вирішив звільнити цілу низку чиновників, серед яких опинився і "сірий кардинал" російської політики Владислав Сурков. В ЗМІ повідомляли, що саме він керує вторгненням російських військ в Україну і стоїть за появою так званих "ДНР" і "ЛНР".

Американське видання New York Times писало, що падіння цін на нафту залишило Путіна без політичного "двигуна". Оскільки він роками за рахунок продажу енергоносіїв підвищував рівень життя росіян і обіцяв зробити їхню країну "знову великою". В цей же час, майже 60% росіян хочуть бачити Путіна президентом після 2018 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі