Росія проігнорувала розпорядження трибуналу ООН звільнити судно Arctic Sunrise

Поділитися
Росія проігнорувала розпорядження трибуналу ООН звільнити судно Arctic Sunrise Судно Arctic Sunrise © mydailyminefield.com
Москва заявила про відмову брати участь у міжнародному розгляді справи затриманих активістів, мотивуючи свою позицію тим, що в 1997 році РФ приєдналася до Конвенції ООН по морському праву з застереженням.

Росія не збирається реагувати на рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо криголама "Грінпіс" Arctic Sunrise, заявив глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов.

"Ніяк, тому що ми з самого початку сказали, що не мають наміру брати участь в цьому процесі", - сказав Іванов, відповідаючи у суботу на запитання журналістів, як Росія буде реагувати на рішення.

Він зазначив, що РФ ратифікувала конвенцію, на основі якої діє цей трибунал, з низкою застережень, які не дозволили РФ вступити в цей процес.

"Питання (з судном і активістами - ред.) буде вирішуватися не в політичній, а юридичній площині, на основі російських законів, а не чиїхось політичних бажань", - додав глава адміністрації президента.

Напередодні Міжнародний трибунал ООН з морського права задовольнив вимогу Нідерландів в якості тимчасової міри звільнити судно Arctic Sunrise і всіх, що знаходилися на ньому осіб під заставу в 3,6 млн євро.

Крім того, трибунал закликав владу Нідерландів і РФ забезпечити все можливе для того, щоб не робилося ніяких дій, які ускладнюють або поглиблюють існуючу ситуацію.

При цьому у рішенні підкреслюється, що "у разі виконання Нідерландами своїх заставних зобов'язань, судно і всі затримані особи мають право безперешкодно покинути територію РФ".

Рішення Трибуналу про звільнення судна і усіх заарештованих осіб є тимчасовим заходом, яка, відповідно до положень параграфа 1 статті 290 Міжнародної конвенції по морському праву, буде діяти аж до винесення остаточного рішення по даній справі.

Російська делегація не була присутня на оголошенні рішення трибуналу.

Раніше Москва заявила про відмову брати участь у розгляді цієї справи, мотивуючи свою позицію тим, що в 1997 році РФ приєдналася до Конвенції ООН по морському праву з застереженням.

При ратифікації цього документа Росія зробила заяву, що не вживає передбачені в Конвенції процедури врегулювання спорів, що ведуть до обов'язкових для сторін рішень по спорах про здійснення суверенних прав і юрисдикції. "Саме таку юрисдикцію ми здійснюємо в ситуації з Arctic Sunrise, - заявили раніше в російському МЗС.

Судно Arctic Sunrise міжнародної екологічної організації "Грінпіс" було захоплено російськими прикордонниками в Печорському морі 19 вересня після спроби активістів провести акцію протесту проти видобутку нафти на платформі "Прирозломна". На його борту знаходився багатонаціональний екіпаж з 30 осіб, у тому числі один українець. Всі вони були заарештовані, їм пред'явлено звинувачення в піратстві, потім звинувачення змінили на "хуліганство".

До теперішнього часу петербурзькі суди змінили 29 з 30 членів екіпажу Arctic Sunrise міру запобіжного заходу на звільнення під заставу, 26 покинули СІЗО. !zn

Читайте також:

Морський трибунал ООН зобов'язав Росію звільнити захоплене судно "Грінпіс" і екіпаж

Українець з Arctic Sunrise покинув ізолятор в Петербурзі

Члени екіпажу Arctic Sunrise не визнають своєї провини

Дії екіпажу "Арктик Санрайз" перекваліфіковані з піратства на хуліганство

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі