Росія прийняла сторону Угорщини в українсько-угорськый суперечці щодо мови

Поділитися
Росія прийняла сторону Угорщини в українсько-угорськый суперечці щодо мови Чи то від несподіванки, чи то з переляку, але Угорщина відмежувалася від російської позиції © Правда.ру
Примітно те, що на цей раз Угорщина практично миттєво відмежувалася від позиції РФ з цього приводу.

Російська Федерація звернулася до альянсу з проханням натиснути на Україну з приводу зміни мовної норми закону "Про освіту", передає "Європейська правда" із посиланням на джерело в штаб-квартирі НАТО прокоментував засідання Ради НАТО-Росія, що відбувся у Брюсселі 31 травня.

За словами джерела, представники РФ при НАТО посилаються на те, що українським законом незадоволений, крім Росії, також один з членів НАТО - Угорщина, Будапешт з минулого року наполегливо і послідовно блокує проведення міністерських зустрічей Ради Україна-НАТО, вимагаючи від Києва зупинити виконання мовної норми закону "Про освіту", за що неодноразово в самому НАТО був битий морально і охрещений "рукою Москви".

Проте примітно те, що на цей раз Угорщина практично миттєво відмежувалася від позиції РФ з цього приводу, додало джерело в Альянсі.

У прес-службі НАТО відмовилися офіційно коментувати, чи обговорювалося це питання на засіданні Ради НАТО-Росія, підтвердивши лише, що ситуація в Україні була однією з тем дискусії.

У той же час джерело зазначило, що Росія раніше також зверталася до Альянсу з цього приводу. Стверджується, що глава МЗС РФ Сергій Лавров у листі до генсека НАТО Єнса Столтенберга наполягав на необхідності натиснути на Україну.

"З боку Альянсу немає ніякої реакції (малися на увазі закони, прийняті Україною. - ред.)... Позиція Альянсу заохочує невиконання Україною своїх зобов'язань", - заявив Лавров.

Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

При цьому 30 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з керівником угорського МЗС Петером Сійярто розповів, що Міністерство освіти України вирішило 5 червня провести серію консультацій з представниками угорської громади, щоб виробити рішення щодо мовних статей закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі