Орбан заговорив по-кремлівськи - Wyborcza

Поділитися
Орбан заговорив по-кремлівськи - Wyborcza Орбан повторює антиукраїнські вигадки Росії. © © European Council
Польський уряд зробив ставку на дуже непердбачуваного угорського партнера.

Спочатку загадка. Хто міг би бути автором такої заяви: "Україна стала настільки слабкою, що не здатна виконати основні функції держави, такі як верховенство закону. Вона не змогла ефективно проводити політику в жодній зі сфер. В результаті вона стала загрозою для безпеки своїх сусідів". Це Володимир Путін таке сказав? Москва вже давно намагається зобразити вторгнення своєї армії на Схід України як "захист російської меншини". Але автора цих слів варто шукати не в Кремлі.

Про це пише Gazeta Wyborcza, нагадуючи, що Будапешт вимагає заморозити співпрацю НАТО з Києвом, таким чином реалізовуючи сценарій Кремля. Москва, відколи Київ зійшов з її орбіти впливу, відкрито кричить, що Україна - це "провальна держава". Будапешт повторив цю кремлівську тезу в контексті суперечки через український закон про освіту, який обмежує навчання мовами національних меншин. В Закарпатті живе 150 тисяч угорців. Будапешт переконаний, що український закон націлений проти них. Але сама угорська меншина в Україні іншої думки. У роботі над компромісом з українською владою брав участь лідер угорців Закарпаття Йосип Барто. Він говорить, що кількість уроків угорською мовою можна уточнити додатковими постановимаи.

Заяви Будапешта про "провальну державу" також вказують на інші інциденти на Закарпатті. Однак, всіх їх організувала Москва. В лютому два польські націоналісти з проросійської організації "Фаланга" спробували підпалити угорський культурний центр в Ужгороді. А всією операцією керували служби невизнаного сепаратистського Придністров'я, яке контролює Кремль.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок твердо наголосив, що Україна "наш близький і цінний партнер". За два дні до того польський міністр закордонних справ Яцек Чапутович сказав те ж саме. За його словами, метою НАТО має стати "збереження територіальної цілісності, суверенності і незалежності України". Це важливі заяви. Але поведінка Угорщини демонструє, на якого непередбачуваного партнера зробив ставку польський уряд.

Угорщина з кожним роком стає все більш сприятливою до впливу Росії. І з таким союзником польський уряд хоче розмовляти, коли над ним нависли санкції ЄС за порушення верховенства закону. Будапешт може застосувати право вето проти європейських санкцій. Принаймні, він обіцяє це зробити. Але може у попросити у Польщі натомість відмовитися від підтримки України і проголошення автономії на Закарпатті. Для Кремля це було б здійснення мрій. Для Польщі - небезпека, на яку її уряд наразив себе, віддалившись від Заходу.

Раніше видання Gazeta Prawna писала, що Угорщина може спробувати схилити Польщу на свій бік у конфлікті з Україною. Видання підкреслює, що риторика Орбана про те, що Україна нібито стала провальною державою, дуже схожа на ту, яку Росія поширює після української Революції Гідності. Це ставить Польщу в складне становище.

Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі