Росія почне постачання зенітних ракетних систем С-300 ПМУ-2 Ірану в січні наступного року, повідомляє "ТАСС" з посиланням на джерело в системі військово-технічного співробітництва.
"Процес постачання першого полку С-300 ПМУ-2 планується розпочати в січні і завершити в лютому наступного року. Другий полк цих систем Іран повинен отримати в серпні-вересні 2016 року", - сказав співрозмовник агентства.
Два полкових комплектів С-300 ПМУ-2 обійшлися Ірану понад $ 1 млрд. До складу кожного комплекту входять командний пункт полку та два дивізіони з чотирма пусковими установками у кожному. Також близько 80 іранських військових фахівців протягом приблизно чотирьох місяців будуть проходити підготовку до експлуатації систем в навчальних центрах Росії.
Крім того, за даними джерела, у вересні сторони підписали додаткову угоду до контракту щодо С-300.
"На полігон Капустін Яр відразу ж була направлена перша партія законтрактованих С-300ПМУ-2 - один полковий комплект. В даний час ці системи завершують там випробування для підтвердження заявлених технічних характеристик. Потім вони надійдуть у порт відвантаження на російській частині узбережжя Каспійського моря, звідки морським транспортом будуть доставлені в Іран", - розповів співрозмовник агентства.
В кінці листопада США розкритикували рішення Росії про постачання С-300 Ірану. У Департаменті підкреслили, що держсекретар США Джон Керрі неодноразово говорив про це під час двосторонніх зустрічей з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
Угоду на постачання Москвою системи С-300 було підписано у 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь у 2010 практичну реалізацію договору було зупинено. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.
У свою чергу, президент США Барак Обама заявив, що продаж Тегерану російських комплексів С-300 не стане загрозою.