Представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що Сполучені Штати проти того, що Росія має намір поставити Ірану зенітно-ракетні комплекси С-300, які здатні вражати повітряні цілі на відстані до 300 км.
"Я бачив ці повідомлення (іранської сторони – прим. ред.), але загалом не можу додати нічого більше до цього питання. Ми бачимо, що ситуація розвивається, є повідомлення про постачання зенітно-ракетних оборонних систем С-300. Все, що я можу сказати, що ми неодноразово давали чіткі пояснення, чому виступаємо проти будь-яких поставок комплексів С-300 в Іран", - сказав Тонер.
За його словами, держсекретар США Джон Керрі неодноразово говорив про це під час двосторонніх зустрічей з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
Угоду на постачання Москвою системи С-300 було підписано у 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь у 2010 практичну реалізацію договору було зупинено. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.
У свою чергу, президент США Барак Обама заявив, що продаж Тегерану російських комплексів С-300не стане загрозою.
У червні цього року повідомлялося, що Росія готова поставити Ірану новітню систему протиповітряної оборони "Антей-2500" в обмін на відмову від позову щодо С-300.