Таким чином, притягнення до відповідальності винних у цій справі стає дуже сумнівним. Про це на сторінках Wall Street Journal пише Пол Сон. Він нагадує, що під час розмови з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте російський президент назвав розслідування, яке проводить Амстердам, "контрподуктивним і передчасним". За словами Путіна, потрібно спочатку провести міжнародне розслідування, а потім вирішувати, як покарати винних. Але при цьому Кремль наклав вето на пропозицію Ради безпеки ООН щодо проведення міжнародного розслідування.
"Але надія на правосуддя все ще є. Зусилля зі створення трибуналів часто проходять через багато перешкод і етапів поступового просування вперед, аж доки не вдається дійсно розпочати суд", - прокоментував професор права Північно-Західного університету і колишній посол США у справах військових злочинів Девід Шеффер.
Росія на сьогодні розкритикувала і відкинули будь-які спроби міжнародної спільноти розслідувати авіакатастрофу в Донбасі. Професор юриспруденції і директор центру міжнародних судів і трибуналів в Університеті Лондона Філіп Сендс вважає, що дійсно незалежні експерти повинні проаналізувати всі факти, які стосуються "Боїнга 777", перш ніж буде створено судовий інструмент для розгляду причин катастрофи. Однак, на його думку, Росія все одно не погодиться з жодною оцінкою.
"Репутація Росії не дозволяє сподіватися, що вона з посмішкою і ентузіазмом погодиться на повномасштабне розслідування катастрофи", - сказав Сендс.
Оглядач нагадує заяви МЗС Росії за минулий тиждень, в яких російські дипломати розкритикували міжнародні трибунали під егідою Ради безпеки ООН, зокрема щодо військових злочинів у Руанді і колишній Югославії. В Москві роботу цих органів назвали "неефективною, витратною, затяжною і політизованою".
Тож найближчим часом навряд чи вдасться покарати винних у знищенні "Боїнга 777" минулого року. Проте родичі загиблих у приватному порядку можуть подавати позови до суду раніше, ніж міжнародні організації почнуть щось робити.
Раніше видання Wall Street Journal писало, що Росія сподівається, що про збитий "Боїнг 777" з часом забудуть. Кремль намагається зупинити час, затягуючи перевірки і розслідування і сподіваючись, що колись інші країни втратять інтерес до цього питання. Або ж розвиток геополітичної ситуації в інших регіонах відволіче їхню увагу. І поки що ця стратегія працює.
Верховна Рада постановою України підтримала створення міжнародного трибуналу по справі Боїнга, і закликала ООН і парламенту інших країн наслідувати приклад.
Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові кадри з бойовиками на місці трагедії, де вони відкрито говорять про причетність їх спільників в трагедії і обурюються, що літаку "ніхто не дозволяв тут летіти".
Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН. Так, російський президент Володимир Путін звинуватив Нідерланди во "вкиданні політизованого" розслідування по Боїнгу.