Але Москва намагається заблокувати міжнародну реакцію на правду за допомогою дезінформації. Про це на сторінках Wall Street Journalпише Ендрю Фоксхолл. На його думку, стратегія Кремля полягає в затягуванні часу.
"Кремль намагається зупинити час, затягуючи перевірки і розслідування і сподіваючись, що колись інші країни втратять інтерес до цього питання. Або ж розвиток геополітичної ситуації в інших регіонах відволіче їхню увагу. І поки що ця стратегія працює", - пише автор.
Він додає, що Москва намагається заплутати міжнародну спільноту і росіян, продукуючи велику кількість версій щодо "Боїнга 777". Державні ЗМІ переконували, що літак збив український винищувач, потім вони говорили, що авіалайнер і зовсім летів з трупами на борту і розбився, щоб нашкодити проросійським терористам в Донбасі. А потім в Москві визнали, що лайнер дійсно був збитий з установки "Бук", але стріляли нібито українські військові.
"Ці теорії вочевидь абсурдні, і ніхто на Заході не сприймає їх серйозно. Але в Росії за такі теорії заплутують багатьох", - йдеться в статті.
На думку оглядача, Захід повинен розставити все на свої місця. І почати варто саме з поширення правди про знищений "Боїнг 777", щоб росіяни її теж дізналися.
Сьогодні виповнився рік з дня аварії "Боїнга", в результаті якої загинуло 298 осіб. З них 192 людини були громадянами Нідерландів, 44 - громадян Малайзії, 27 - підданих Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії. Також в результаті теракту загинуло четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.
Напередодні Верховна Рада постановою підтримала створення міжнародного трибуналу по справі Боїнга, і закликала ООН і парламенту інших країн наслідувати приклад.
Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові кадри з бойовиками на місці трагедії, де вони відкрито говорять про причетність їх спільників в трагедії і обурюються, що літаку "ніхто не дозволяв тут летіти".
Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН. Так, російський президент Володимир Путін звинуватив Нідерланди во "вкиданні політизованого" розслідування по Боїнгу.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.