Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії в Україні намічено на 21 липня, повідомило джерело в штаб-квартирі ООН.
"Автори резолюції закінчили роботу над проектом резолюції, і вона прийняла остаточний вигляд. Голосування попередньо намічено на 21 липня", - сказав співрозмовник агентства.
Раніше постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що Москва продовжує скептично ставитися до цієї ідеї. За його словами, самі ж її автори, в число яких входять Малайзія, Австралія, Бельгія, Нідерланди і Україна, визнають, що мова йде про кримінальний злочин, і при цьому пропонують резолюцію, де називають те, що трапилося загрозою міжнародному миру і безпеці, пропонуючи створити трибунал по розділу 7 статуту ООН.
Крім того, офіційний представник Слідчого комітету (СК) Росії Володимир Маркін заявив, що СК нібито володіє інформацією про аварії малайзійського "Боїнга" в небі над Донбасом через попадання в нього ракети "повітря-повітря".
Проте інформація СК РФ прямо суперечить даним радника генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайла Малишевського, який заявив, що в малайзійський "Боїнг", збитий 17 липня 2014 року над Донецькою областю України, потрапила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". "За характером отворів у фрагментах фюзеляжу літака, на основі всебічного аналізу пошкоджень був зроблений висновок, що в даному випадку використовувалася ракета типу 9М38М або 9М38М1 з бойовою частиною типу 9М314 або 9М314М1, оскільки тільки в них вражаючі елементи мають форму "двотавра", - сказав експерт.
15 липня CNN з посиланням на свої джерела повідомив, що нідерландські фахівці в опублікованому проекті доповіді про розслідування катастрофи вважають, що Боїнг-777 над Донбасом збила російська ракета.
Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".