Про це в інтерв'ю Gazeta Wyborcza сказав політолог з білоруського Інституту стратегічних досліджень Андрій Єлісеєв.
"За сьогоднішніх обставин не схоже, щоб Кремль якось різко реагував на це, Білорусь разом з Росією належить до Євразійського союзу. А сьогодні метою Мінська є лише покращення відносин із Заходом. Це значить, що санкції проти білоруський урядовців будуть зняті і вони зможуть вести переговори про кредит МВФ. Не йдеться про інституційні зв'язки з ЄС. Тому Москва не бачить в цьому жодної загрози", - вважає політолог.
Він нагадав, що Україна і Молдова, які стали жертвами російської військової агресії, прагнули зблизитися з ЄС значно більше, ніж Білорусь. Тому Москва вдалася навіть до застосування зброї. А в ситуації, коли російська економіка переживає кризу, вона не може підтримувати ще й Білорусь фінансово.
"Але якщо Москва вирішить, що її інтересам щось загрожує, Білорусь може піти шляхом Молдови чи України. Тоді реакція буде жорсткою", - сказав Єлісєєв.
Однак, на його думку, Лукашенко не наважився б інтегрувати Білорусь в ЄС, оскільки Кремль може швидко придушути ці його наміри за допомогою економічних, політичний і пропагандистських засобів.
Видання Bloomberg писало, що економічні проблеми Росії похитнули Євразійський союз. Казахстан обвалив курс своєї національної валюти минулого тижня після того, як бізнес пожалівся на те, що Росія заповнила ринок країни дешевими товарами. А в Білорусі, яка стала співзасновницею Євразійського союзу, дефіцит торгівлі з РФ збільшився на чверть минулого року.
Раніше в Мінську вже заявляли, що Білорусь може вийти з Євразійського союзу у разі порушення домовленостей. Президент Білорусі також запевнив, що партнери по ЄАЕС зрозуміли: Білорусь має більш ефективну систему управління економічними процесами.