Економічні проблеми Росії похитнули Євразійський союз – Bloomberg

Поділитися
Економічні проблеми Росії похитнули Євразійський союз – Bloomberg Євразійський союз стає шкідливим для його членів. Ілюстрація © yerkramas.org
Казахстан і Білорусь страждають через російський дешевий рубль і ембарго на західні продукти.

Обвал рубля поглиблює розбіжності між пострадянськими країнами, які Володимир Путін хоче зв'язати за допомогою свого Євразійського союзу.

Казахстан обвалив курс своєї національної валюти минулого тижня після того, як бізнес пожалівся на те, що Росія заповнила ринок країни дешевими товарами. А в Білорусі, яка стала співзасновницею Євразійського союзу, дефіцит торгівлі з РФ збільшився на чверть минулого року.

Про це йдеться в статті Bloomberg. Уявлення Путіна про пострадянський економічно-політичний блок вже похитнувся через війну в Україні. Ціни на нафту і обвал рубля ще більше посилив розбіжності між Росією, Казахстаном, Білоруссю і іншими членами об'єднання.

"Через створення єдиної економічної зони, Казахстан і Росія, а особливо виробники металів, вступили в торговельну війну", - сказав мажоритарний акціонер KAZ Minerals Володимир Кім.

За попередній рік російська валюта втратила 49% вартості, потягнувши за собою інші валюти Євразійського союзу. Білоруський рубль подешевшав на третину, а валюти Вірменії і Киргизстану – на 15% і 16% відповідно.

Казахські виробники, які не витримують конкуренції з російською продукцією, раді зменшенню курсу тенге, який Астана відправила у "вільне плавання". Країнам-учасницям путінського економічного блоку не подобається також домінантна роль Росії.

"Звинувачення, пов'язані з торгівлею, поглиблюють напругу в блоці. Російське ембарго на імпорт європейських продуктів, ухвалене після введення санкцій проті РФ за війну в Україні, негативно вплинуло на транзитні перевезення в Казахстан і Білорусь", - йдеться в статті.

Видання пише, що напруга всередині організованого Росією блоку зростає, хоча ще в березні президенти Білорусі, РФ і Казахстану оголосили, що будуть підтримувати один одного через санкції Заходу і падіння цін на енергоносії.

Раніше в Мінську вже заявляли, що Білорусь може вийти з Євразійського союзу у разі порушення домовленостей. Президент Білорусі також запевнив, що партнери по ЄАЕС зрозуміли: Білорусь має більш ефективну систему управління економічними процесами.

З 1 січня 2015 року офіційно почав існувати Євразійський союз, в який увійшли кілька пострадянських країн. Але, як пише німецьке видання Die Zeit, президент Білорусі Олександр Лукашенко і його казахський колега Нурсултан Назарбаєв не дуже хочуть бути васалами Володимира Путіна в новому об'єднанні. Ні Казахстан, ні Білорусь не підтримали санкції Росії, які вона ввела проти країн Заходу у відповідь на економічні обмеження, введені через агресії проти України. До того ж, білоруський лідер виступив проти анексії Криму і навіть запропонував Росії "віддати значну частину своєї території Монголії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі